Afrički kup nacija, skupina E, 2. kolo, 28.06.2019, 16:30 h, Suez, Suez Stadium
Diadie Samassékou 60'
Mali

Tunižani još jednom remizirali, Mali izravno iz kornera do pogotka

Branimir Korać • petak, 28.06.2019.

Nakon remija protiv Angole u prvom kolu, Tunis je upisao remi i protiv Malija u sklopu drugog kola Afričkog kupa nacija...

Youssef Msakni
62'
8
Firas Chaouat
69'
19
Ayman Ben Mohamed
84'
Moussa Doumbia
75'
14
Adama Traoré I
80'
21
Adama Traoré II
86'
Mohamed Magassouba

Stvari se zasad ne odvijaju onako kako su Tunižani očekivali. Prvo su odigrali 1:1 protiv Angole, a sada su istim rezultatom odradili dvoboj protiv Malija. Na ovaj Afrički kup navija došli su s visokim ambicijama, ali morat će zaigrati bolje ako ih misle i ostvariti.

Dvoboj protiv Malija u drugom kolu bio je očekivano tvrd bez puno prilika, a Tunis je neko vrijeme bio i u rezultatskom zaostatku, ali je 20 minuta prije kraja uspio izjednačiti.

Hendikep za Tunižane u ovom susretu bila je ozljeda Youssefa Msaknija koji zbog bolova u koljenu nije mogao igrati od početka, ali kada je Mali došao do prednosti, Alain Giresse poslao ga je u igru.

U prvom poluvremenu Tunis je bio nešto opasniji i prijetio je najčešće preko Wahbija Khazrija, no lopta nije htjela u gol i na odmoru je stajalo 0:0.

Mali je poveo u 60. minuti posve neočekivano. Diadie Samassekou izveo je korner, lopta je prevarila vratara Moueza Hassena koji je kratko odbija, ali u svoju mrežu.

Deset minuta kasnije Tunižani su ipak uspjeli poravnati. Khazri je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila živi zid, promijenila putanju i završila u mreži.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, ostalo je 1:1.