Marin Tomasov vodi bitku za najboljeg strijelca kazahstanskog prvenstva

Branimir Korać • petak, 05.07.2019.

Marin Tomasov igra odlično u momčadi Astane, a novi pogodak, deveti ove sezone, zabio je u pobjedi u gostima kod Tobola...

Astana se oporavila nakon dva uzastopna poraza i upisala je pobjedu protiv dosad vodećeg Tobola u gostima s 2:0. Sada ga je bodovno uhvatila, međutim ima dvije utakmice više.

U ovoj važnoj pobjedi za Astanu dvostruki strijelac bio je Marin Tomasov koji nastavlja sa sjajnim igrama ove sezone. Tomasovu je to već deveti gol, ima i čak 11 asistencija te je tako sudjelovao u više od polovice Astaninih golova ove sezone.

Ovim devetim pogotkom došao je na drugu poziciju na ljestvici strijelaca kazahstanskog prvenstva, a ispred njega je samo Ukrajinac iz redova Kairata Aderinsola Eseola koji je postigao 11 golova, ali već tri kola ne zna za pogodak.

U ovoj pobjedi kod Tobola, Tomasov je odigrao svih 90 minuta, a bivši igrač Zagreba Luka Šimunović također je odradio punu minutažu za Astanu.