Rijeka nije briljirala protiv Sočija, Rusi joj nanijeli prvi poraz na pripremama

Mihaela Bradovski • petak, 05.07.2019.

Rijeka je odigrala prvu utakmicu na pripremama u Sloveniji, protivnik je bio Soči, a Rusi su na kraju odnijeli pobjedu 2:1 uz skroman nastup Rijeka...

Riječani su na pripremama u Sloveniji, a došlo je vrijeme i za prvu pripremnu utakmicu. Ruski Soči svladao je Riječane s 2:1 i pokazao Igoru Bišćanu da je pred njim još puno posla prije Superkupa i dvoboja s Dinamom.

Soči je izgledao svježije i agresivnije, no bez obzira na to Rijeka je imala dobar ulazak u utakmicu i rano je došla do vodstva. Već u prvih 15 minuta nakon ubačaja iz kuta Halilovića, najviši u skoku bio je Gorgon koji zabija za vodstvo.

Nisu dugo Riječani imali prednost. Desetak minuta kasnije Karapetjan je poravnao na 1:1 uz dobar potez i izbacivanje riječkog braniča prije udarca.

Do kraja prvog dijela još jedan pogodak za Ruse. Capan je skrivio kazneni udarac koji u pogodak pretvara bivši mladi reprezentativac Rusije Jevgenij Pesegov.

U nastavku susreta ništa se nije promijenilo. Rijeka je imala dosta problema u kreiranju prilika, Soči je lakoćom odbacivao sve pokušaje i rezultat se više nije mijenjao.

Ostalo je 2:1 za Ruse koji mogu zadovoljni čekati početak sezone koja starta već sljedeći tjedan, a Soči kreće u gostima kod moskovskog Spartaka.

Rijeka: Sluga, Tomečak, Punčec, Župarić, Štefulj, Acosty, Halilović, Capan, Kvržić, Gorgon, Čolak. (Još igrali: Prskalo, Vuk, I.Smolčić, H.Smolčić, Bušnja, Lepinjica, Ristovski, Pavelić, Liber, Velkoski)