Slask voli igrati s Hrvatima: Nakon Hajduka svladao i Slaven Belupo

Branimir Korać • subota, 06.07.2019.

Slaven Belupo poražen je u prijateljskom susretu od Slaska s 2:1. Poljaci su tako u kratko vrijeme nakon Hajduka svladali i drugi hrvatski klub...

Slasku odgovaraju hrvatski klubovi, reklo bi se nakon ovih priprema. Dvije prijateljske utakmice s Hrvatima i dvije pobjede, prvo 2:1 protiv Hajduka, a sada 2:0 protiv Slaven Belupa.

I dok su za Hajduk kobni bili prekidi i stoper Golla, Koprivničancima nije zabio. Prvi pogodak pao je u 22. minuti kada se Damian Gaska sjurio prema golu Slavena i zabio za 1:0.

Do kraja prvog dijela Slaven je imao dobru priliku preko Mladena, ali ona je ostala neiskorištena i Slask je odnio prednost na odmor.

U drugom dijelu Slask je stigao do povećanja prednosti već u 51. minuti preko Daniela Szczepana i do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

U završnih 20 minuta Slaven je nanizao nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Slaven Belupo: Marković – Hlevnjak, Zirdum, Božić – Iharoš, Puclin, Plantak, Jajalo, Goda – Mladen, Lima. (Još su igrali: Filipović – Nowak, Međimorec, Martinaga – Karamarko, Bačelić Grgić, Paracki, Čanađija, Delić – Bogojević, Ejupi.)