Vodeni sportovi

Hrvatski vaterpolisti teškom mukom do pobjede protiv Japana na Univerzijadi

Sportnet, Branimir Korać • nedjelja, 07.07.2019.

Hrvatska je upisala novu pobjedu na Univerzijadi u Napulju, ali bilo je daleko od jednostavnog. Japanci su joj stvorili velike probleme...

U trećem kolu vaterpolskog turnira 30. Univerzijade u Napulju, Hrvatska je s malo više problema od očekivanog pobijedila Japan. U drugoj četvrtini su Japanci primjerice postigli čak osam pogodaka. Najveći su problem hrvatski studenti vaterpolisti očito imali u prilagodbi na nova pravila i iskazanoj, barem prema mišljenju sudaca, velikoj grubosti. Zbog toga je bio i vrlo velik broj osobnih pogrešaka.

Na poluvremenu je čak Japan imao minimalnu prednost (10:9), a neizvjesnost je potrajala i do samo tri minute prije kraja utakmice kada još bilježimo izjednačenje (16:16). Dvije minute prije kraja hrvatski su mladići došli do dva gola prednosti, a posljednji su pogodak Japanci postigli devet sekundi prije kraja.

Sljedeću utakmicu, susret posljednjeg četvrtog kola u skupini, Hrvatska igra protiv Italije. Ta je utakmica na rasporedu u ponedjeljak, 8. srpnja od 19.30 sati.

HRVATSKA - JAPAN 19:18 (4:2, 5:8, 6:2, 4:6)

CASERTA - Suci: Corbin i Križanovskij

HRVATSKA: Podrug, Lazić 3, Herceg 5, Biljaka 1, Z. Butić 3, Pejković, Paparić 2, Buha 1, Valečić, I. Živković 1, Delić 3, Rakovac, Vukojević. TRENER: Robert Sappe

JAPAN: Nishimura, Inaba 4, Date 1, Kobayashi 2, Ichimura, Kageta 1, Nitta 1, Aizawa 1, Mizutani 1, Tsuta 1, Suzuki 5, Miyazawa 1, Ogura.

AUTOR: Hrvatski vaterpolski savez

• SSG7907.07.2019. u 03:29