Vodeni sportovi

Barakude lakoćom pregazile Australiju na startu Svjetskog prvenstva

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.07.2019.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uspješno je otvorila svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Koreji pobjedom protiv Australije...

Krenulo je Svjetsko prvenstvo za branitelje naslova. U Južnoj Koreji odigrale su Barakude svoju prvu utakmicu natjecanja protiv neugodnih Australaca. Međutim, jutros po hrvatskom vremenu pokazalo se da prevelike drame neće biti.

Ni u jednom trenutku reprezentacija Australije nije uspijevala parirati Hrvatskoj koja je u konačnici slavila s 14:4. Bila je bolja u svakom segmentu igre.

Nakon prve četvrtine Hrvatska je već imala lijepo vodstvo od 4:1. Na poluvremenu ta je prednost još malo narasla (6:2), da bi u trećoj dionici Tuckovi izabranici potpuno prelomili utakmicu i odjurili na osam razlike (10:2).

Najbolji je u hrvatskim redovima bio Ante Vukičević s čak šest golova, dok je Lovre Miloš dodao dva gola. Kod Australija dva je gola dao Aaron Younger.