Fiorentina svladala Guadalajaru, Meksikanac se "proslavio" očajno izvedenim kaznenim udarcem

Mihaela Bradovski • srijeda, 17.07.2019.

U prvoj utakmici ovoljetnog izdanja International Champions Cupa Fiorentina je u Chicagu igrala protiv Guadalajare i upisala pobjedu 2:1. Meksikanci su imali kazneni udarac za vodstvo kojeg je na očajan način izveo Pulido...

Vincenzo Montella odradio je s Fiorentinom prvu ozbiljnu provjeru uoči početka nove sezone. Nakon demoliranja amatera u Italiji, Fiorentina je otputovala na američku turneju gdje je u Chicagu igrala protiv Guadalajare.

Guadalajara je prije desetak dana odradila dva dvoboja s argentinskim velikanima Bocom i Riverom, tu je glatko poražena dok je Fiorentini pružila jači, ali opet ne i dovoljan otpor.

Meksikanci su poveli u 25. minuti golom Javiera Lopeza koji je pucao izvana, lopta je promijenila smjer i prevarila vratara Dragowskog te završila u mreži.

Međutim samo dvije minute kasnije Fiorentina poravnava. Aleksa Terzić ubacio je iz prekida, a Giovanni Simeone glavom je skrenuo loptu u mrežu.

Desetak minuta prije odlaska na odmor Terzića lopta pogađa u ruku i dosuđen je kazneni udarac kojeg izvodi Alan Pulido, ali jako loše. Meksikanac je iz samo sebi poznatog razloga poskočio na zadnjem koraku, pokušao prevariti vratara i onda loše zahvatio loptu i praktički je dodao Dragowskom.

Kazna je stigla u drugom poluvremenu kada je Riccardo Sottil izvrtio čuvara u 16 metara i onda pogodio suprotni kut za konačnih 2:1.