Kraj za Galovića u Gstaadu, Novak u dva seta do glavnog turnira

Dario Dodić • nedjelja, 21.07.2019.

Hrvatski tenisač Viktor Galović nije se uspio plasirati u glavni ždrijeb ATP turnira u Gstaadu. Bolji od njega u dva seta bio je Austrijanac Dennis Novak...

Na korak od glavnog ždrijeba ATP turnira u švicarskom Gstaadu zaustavljen je hrvatski tenisač Viktor Galović. U finalu kvalifikacija bolji je od njega bio Austrijanac Dennis Novak.

Nije to bio neočekivan poraz, 121. igrač svijeta slovio je za favorita protiv Hrvata i to dobrom igrom opravdao na švicarskoj zemlji.

78 minuta trebalo je Novaku za plasman u glavni turnir. Dva breaka uhvatio je Austrijanac u prvom setu, prvi za vodstvo 3:2, drugi za set, 6:3. Nešto jači otpor pružio je Galović u drugom setu, ali ishod je bio isti na kraju.

Prvi je do breaka u drugom setu stigao Galović. U petom gemu koristi drugu break-loptu i stiže do vodstva 3:2, ali break nije potvrdio na svom servisu. 25-godišnji Novak odmah vraća na 3:3 i u osmoj igri novim breakom stiže do prednosti, a ubrzo i do novih 6:3 za plasman u glavni ždrijeb.