Vodeni sportovi

Španjolska nadigrala Srbiju i izborila dvoboj protiv Hrvatske

Petar Jenjić • utorak, 23.07.2019.

Odigrane su i preostale utakmice četvrtfinala Svjetskog prvenstva, a u nama najzanimljivijoj do pobjede i utakmice protiv Hrvatske stigla je Španjolska koja je svladala Srbiju...

Prva je do polufinala stigla Španjolska koja je gotovo pa neprepoznatljivu Srbiju svladala sa 12:9. Već od samog početka Srbija je djelovala loše, a najavu poraza Španjolci su donijeli serijom od 4:0 kojom su poveli sa 6:1.

Srbija se do kraja poluvremena vraća s dva gola, uspjela se raspucati i u trećoj četvrtini, ali Španjolska je na sve imala spreman odgovor te je mirno sačuvala prednost do kraja. U polufinalu čeka ih Hrvatska.

Najbolji su kod Španjolske s dva gola bili Fernandez Miranda, Alberto Munarriz i Roger Tahull, dok je četiri pogotka kod Srbije postigao Strahinja Rašović.

Dramatična je bila četvrtfinalna utakmica između Mađarske i Australije, a u konačnici su Mađari s 10:9 stigli do pobjede.

Obje su momčadi tijekom susreta tri puta bile u prednosti, a činilo se kako bi Australci mogli doći do pobjede. Međutim, u posljednjim sekundama susreta dobila je Mađarska igrača više, a Marton Vamos poentirao za pobjedu.

Vamos je u pobjedničkim redovima zabio tri gola, koliko je postigao i Gergo Zalanki. Kod Australaca su po dva gola dodali Nathan Power, Joseph Kayes, Lachlan Edwards i Aidan Roach.

Dramatična je bila i utakmica između Italije i Grčke iz koje su kao pobjednici izašli Talijani koji su slavili sa 7:6.

U dvoboju s manje golova, Grčka nije uspjela prelomiti utakmicu na svoju stranu. Imala je vodstvo 6:5 u trećoj četvrtini, ali Italija uspijeva doći do preokreta. Jedini pogodak u posljednjoj četvrtini postigao je Francesco Di Fluvio koji je sedam minuta prije kraja postavio konačan rezultat.

U redovima Italije dva je pogotka postigao Di Fluvio, kao i Stefano Luongo. Konstantinos Genidounias i Alexandros Gounas zabili su po dva za Grčku.