Francuska odnijela svjetsku titulu, Hrvatska s jednim porazom srebrna

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.07.2019.

Hrvatska rukometna reprezentacija do 21 godine nije uspjela osvojiti zlatno odličje. Uspješnija je bila Francuska koja je u finalu Svjetskog prvenstva zasluženo slavila s 28:23...

FRANCUSKA - HRVATSKA 28:23 (15:10)

Francuska: Benjamin Richert 6, Julien Bos, Noah Gaudin 3(1), Tom Poyet, Antonin Mohamed 4, Kyllian Villeminot 4, Dylan Nahi 3, Edouard Kempf 1, Gauthier Ivah, Clement Damiani 1, Valentin Kieffer (14 obrana), Yoann Gibelin, Jonathan Mapu 4, Robin Dourte 2, Elohim Prandi, Axe Cochery

Hrvatska: Ivan Ereš (1 obrana), Lovro Malec, Fran Mileta 4(1), Dominik Novak 2, Karlo Godec 1, Ivan Panjan (8 obrana), Filip Vistorop 2, Ivan Martinović, Tomislav Špruk, Adrian Miličević, Zvonimir Srna 1, Josip Vekić, Marko Račić, Daniel Papić, Josip Šarac 7, Halil Jaganjac 6

Sedmerci: Francuska 1/3 (Gaudin 1/2, Richert 0/1), Hrvatska 1/1 (Mileta 1/1)

Isključenja: Francuska 8 minuta (Kempf, Gibelin 2, Nahi), Hrvatska 8 minuta (Šarac, Papić, Novak 2)

Kretanje rezultata: 1:0 Damiani, 2:0 Gaudin (7m), 2:1 Šarac, 2:2 Šarac, 3:2 Villeminot, 4:2 Richert, 5:2 Mapu, 6:2 Nahi, 7:2 Mapu, 7:3 Mileta (7m), 8:3 Richert, 9:3 Richert, 10:3 Richert, 10:4 Vistorop, 11:4 Mohamed, 11:5 Novak, 11:6 Novak, 11:7 Jaganjac, 11:8 Jaganjac, 11:9 Mileta, 12:9 Dourte, 13:9 Gaudin, 14:9 Villeminot, 15:9 Dourte, 15:10 Šarac

Drugo poluvrijeme: 16:10 Nahi, 16:11 Šarac, 16:12 Šarac, 17:12 Nahi, 17:13 Mileta, 18:13 Villeminot, 18:14 Šarac, 19:14 Villeminot, 20:14 Mohamed, 20:15 Jaganjac, 20:16 Jaganjac, 21:16 Kempf, 22:16 Mohamed, 22:17 Vistorop, 23:17 Mohamed, 23:18 Šarac, 24:18 Gaudin, 24:19 Mileta, 24:20 Jaganjac, 25:20 Mapu, 25:21 Srna, 25:22 Jaganjac, 26:22 Mapu, 27:22 Richert, 28:22 Richert, 28:23 Godec

Hrvatska rukometna reprezentacija do 21 godine druga je na svijetu! Ogroman je to uspjeh, na drugoj strani stajala je vrlo jaka Francuska koja je pokazala zašto ova generacija ima toliko trofeja.

Francuzi su igrali s puno više energije i lakoće, dobar dio hrvatskih igrača nije bio na razini kao u ranijim susretima i nikako se nije mogao uhvatiti priključak. Najbolja prilika za to bila je u prvom poluvremenu kada je s nekoliko dobrih reakcija Panjana na vratima Hrvatska došla na minus dva, ali Francuska se brzo pribrala.

Kod svjetskih prvaka vidjelo se da imaju dobar dio igrača na ozbiljnoj seniorskoj razini, ali i da posjeduju širinu te sve moguće rotacije samo su pomogle Francuskoj da održava visok ritam.

Počelo je jako loše, Hrvatska je usporeno ušla u utakmicu i jedino je Šarac nešto pokušavao. Hrvatska je brzo ušla u veliku krizu i Francuska je serijom 8:1 pobjegla na čak 10:3.

Nakon tog ranog bijega Francuza, Hrvatska se pokušala vratiti i promjenom vratara i dolaskom na gol Panjana umjesto neraspoloženog Ereša, napravljena je serija 5:0 za približavanje na 11:9.

I umjesto da barem ostane na tom malom zaostatku, Hrvatska u završnici prvog poluvremena ponovno pada i Francuska radi novu seriju i na odmor odnosi prednost 15:10.

U drugom dijelu puno muke i rudarenja za Hrvatsku koja se teško spuštala do minus četiri i kada god bi do toga došla, Francuska je odgovorila novom serijom s kojom bi se odvojila i to u kratkom roku.

Tek u završnim minutama Hrvatska je opet došla na minus tri, možda je mogla i do minus dva, ali nakon sporne situacije Mapu je zabio na novih plus četiri, Dominiković zaradio isključenje zbog prigovora i tu je priči bio kraj.

Francuska je odnijela pobjedu i titulu svjetskog prvaka, a Hrvatska će biti zadovoljna i s drugim mjestom. Protivnik je jednostavno bio bolji.

Tijek susreta

Kraj, Francuska je svjetski prvak!

28:23 - Godec s krila, zadnja minuta

28:22 - Richert puni mrežu

27:22 - Richert

26:22 - Mapu, Dominiković crveni karton, nedosuđeno igranje nogom i umjesto lopte za Hrvatsku, gol Mapua

25:22 - Jaganjac, Hrvatska na minus tri!

22:17 - Vistorop

Hrvatska se jako muči da se spusti ispod pet golova zaostatka, a tako lako ponovno ulazi u viši zaostatak, Francuska puno energičnija i poletnija

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme, Panjan spašava da ne bude i šest razlike.

15:10 - Šarac smanjuje

15:9 - Toliko se namučiš da se približiš i onda se sve prosulo u nekoliko minuta

14:9 - Sada tri brza gola Francuza, Hrvatska je povezala nekoliko loših napada

13:9 - Gaudin iz kontre

12:9 - Dourte prekida hrvatski niz

11:9 - Mileta iz kontre!

11:8 - Panjan je vratio Hrvatsku u utakmicu svojim obranama, Jaganjac zabija za minus tri

11:7 - Tri gola zaredom Hrvatske, Jaganjac

Panjan je odlično krenuo i ima četvrtu obranu

Prilika za minus četiri, ali Novak radi prekršaj u napadu.

11:6 - Još jednom Novak, malo su Francuzi napokon stali

11:5 - Rotira Dominiković i traži, Novak je jedan od novih i zabija

Papić isključen i sedmerac, ali Panjan brani.

11:4 - S drugog krila Mohamed.

Promjena vratara, Panjan odmah prva obrana, ali Martinović probijanje u napadu.

10:4 - Napokon gol iz igre, Vistorop prodire

10:3 - Richert nastavlja zabijati, četvrti gol

Kieffer sedam obrana, Ereš jedna

9:3 - Richert zabija za plus šest

Hrvatska s igračem manje, Šarac je morao van

8:3 - Richert ima sjajna rješenja, lakoćom zabija i održava plus pet.

7:3 - Mileta iz sedmerca smanjuje

7:2 - Mapu opet zabija, a na drugoj strani opet obrana Kieffera.

6:2 - Vistorop nepotrebno napucava i Francuska odlazi na 6:2. Sada je promašio i Špruk s krila, Kieffer peta obrana

Kieffer još jednom brani, nova kontra Francuske, Mapu bježi i zabija.

4:2 - Richert sjajna realizacija

Kieffer već tri obrane, Vistoropu brani.

3:2 - Hrvatska gubi loptu, Villeminot iz kontre rutinski zabija.

2:2 - Šarac je pronašao način kako probijati obranu, nakon toga brani i Ereš.

2:1 - Lijepo Šarac u 90

2:0 - Vekić skrivio sedmerac, Gaudin lijepim lobom za 2:0.

Probijanje Vistoropa i Hrvatska ne zabija s igračem više.

1:0 - Francuzi su poveli preko Damianija, ali Hrvatska ima igrača više, Kempf mora van.

Počeo je finalni dvoboj, sretno Hrvatska!