Borna Gojo u tri seta sredio iskusnog Rusa na startu turnira u Lexingtonu

Branimir Korać • utorak, 30.07.2019.

U susretu prvog kola Challengera u Lexingtonu Borna Gojo svladao je Rusa Teimuraza Gabašvilija u tri seta te je izborio nastup u drugom kolu...

Borna Gojo potvrdio je dobru formu te je i u Lexingtonu nastavio s pobjedama. Ovdje je u prvom kolu svladao Teimuraza Gabašvilija koji je imao i boljih razdoblja u svojoj karijeri.

Gojo je ovdje imao problema samo u početku meča, kasnije je sve bilo u znaku hrvatskog tenisača koji je u konačnici slavio s 2-1 u setovima.

Prvi set pripao je Rusu koji je došao do breaka već u prvom gemu i do kraja seta nije dozvolio nijednu priliku hrvatskom tenisaču da mu zaprijeti.

Kod 2:2 u drugom setu imao je Gabašvili 30:40, nije to iskoristio i Gojo tu preuzima meč u svoje ruke te radi break kod 4:3 i dovršava set u svoju korist.

Treći set posve je pripao Goji koji radi tri breaka i prolazi u drugo kolo.

U drugom kolu Gojo će igrati protiv 11. nositelja Aleksandra Vukića.