Nino Serdarušić predao četvrtfinalni meč početkom trećeg seta

Branimir Korać • petak, 02.08.2019.

Nino Serdarušić nije uspio proći u polufinale Challengera u Liberecu. U četvrtfinalu je predao meč Rogeriju Dutri da Silvi početkom trećeg seta...

Nino Serdarušić završio je s nastupom na turniru u Liberecu i to ne način na koji je priželjkivao. Protivnik u četvrtfinalu bio mu je Rogerio Dutra da Silva, a Serdarušić je bio prisiljen predati meč u trećem setu.

Počelo je dobro, ali u drugom setu stvari su se zakomplicirale, a kada je ušao u zaostatak u trećem setu, Serdarušić je stisnuo ruku protivniku i završio dvoboj.

Hrvatski tenisač dobro je ušao u meč, poveo je s 4:1 da bi se Brazilac ipak uspio vratiti. Odluka o pobjedniku seta pala je u tie-breaku gdje je Serdarušić bio bolji sa 7:5.

U drugom setu Serdarušić je poveo s 2:0, sve se činilo idiličnim, ali onda su krenuli problemi i više nije osvojio svoj niti jedan servis.

Izgubio je drugi set sa 6:3, treći je krenuo s 2:0 zaostatkom i tu je predao meč.

Već sam plasman u četvrtfinale Serdarušiću donosi napredak na ljestvici os 11 mjesta i dolazi vrlo blizu 250. pozicije na ATP ljestvici.

Liberec, četvrtfinale:
Rogerio Dutra da Silva (Brazil) - Nino Serdarušić (Hrvatska) 6:7(5), 6:3, 2:0 predaja