Kadetkinje upisale pobjedu pa izgubile od vršnjakinja iz Slovenije

Sportnet, Petar Jenjić • subota, 10.08.2019.

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija do 16 godina odigrala je dvije prijateljske utakmice protiv Slovenije te upisala po pobjedu i poraz...

Hrvatske su se kadetkinje ovog ljeta već srele sa slovenskom reprezentacijom na turniru u Luksemburgu i upisale poraz od 69:52. Na prijateljskim utakmicama u Đurđevcu Hrvatska nije dopustila isto, već je u prvoj utakmici osigurala dvoznamenkastu pobjedu, dok je u drugu utakmicu ušla nešto lakše, igrala u egalu te izgubila za vrijednost trice.

8. kolovoza 2019.:
Hrvatska – Slovenija 54:40 (16-15, 14-6, 11-8, 13-11)

Reprezentacija Slovenije krenula je s 5:0 u svoju korist i vodila početnih osam minuta sve do trice Vivien Nejašmić za izjednačenje pri 11:11. Slovenija ni u drugoj niti u trećoj četvrtini ne uspijeva upisati dvoznamenkasti broj poena te izabranice Željka Ciglara glatko dolaze do pobjede.

Nika Kurdija postigla je 13 poena uz dvije osvojene lopte, a Vivien Nejašmić je upisala double-double s 11 poena i deset skokova. 11 poena je ubacila i Dorja Iva Žaja (devet skokova).

Kod Slovenki je najefikasnija bila Ana Vita Mićunović s osam poena, tri asistencije i pet osvojenih lopti.

9. kolovoza 2019.:
Hrvatska – Slovenija 50:53 (15-11, 13-17, 10-17, 12-8)

Nakon prikazane dobre igre u prvoj četvrtini, u drugoj i trećoj dionici dolazi do laganog pada što su Slovenke znale iskoristiti. Tako je nakon prvog poluvremena bilo 28:28, da bi u 27. minuti Slovenija već vodila 42:32.

Izabranice Željka Ciglara našle su put nazad u utakmicu pa polaganjem i slobodnim bacanjem Helene Galunić dolaze i do vodstva (48:46), no taj rezultat na semaforu stoji 4 minute igre. Dvije minute do kraja još smo u vodstvu polaganjem Ive Pavić za 50:47, ali su Slovenke bile sretnije ruke i odnose pobjedu s 50:53.

Najviše je poena ubacila Vivien Nejašmić (13 poena, sedam skokova), a Helena Galunić je dodala 12 poena uz deset skokova. Kod Slovenki se najviše iskazala Anja Dragar s 15 poena.