Bayer i Schalke lako startali u Kupu Njemačke, Augsburg razočarao

Jan Šneler • subota, 10.08.2019.

Odigrane su utakmice prvog kola Kupa Njemačke, a najneugodnije je iznenadio Augsburg porazom od niželigaša Verla...

Dok u ostatku Europe kreću nacionalna prvenstva, u Njemačkoj su ovog vikenda na rasporedu susreti prvog kola Kupa. Osim ispadanja Augsburga većih iznenađenja nije bilo te su istaknuti favoriti glatko došli do slavlja.

Bayer Leverkusen očekivano nije imao težak posao kod Aachena te je sve riješio u prvih 45 minuta. Autogolom Petera Hackenberga i golom Kevina Vollanda Bayer je na odmor otišao s vodstvom 0:2. Nakon poluvremena, domaći su uspjeli smanjiti preko hrvatskog veznjaka Stipe Batarila, no Leon Bailey i Kai Havertz su se pobrinuli da Bayer s visokom pobjedom prođe u drugo kolo.

Rutinski je do slavlja stigao i Schalke kod Drochtersen/Assela. U prvom dijelu, domaći su se dobro držali te je Schalke došao do vodstva tek u posljednjim minutama preko Stevena Skrzybskog. U nastavku Schalke ipak dodaje gas više, snaga domaćima pada i epilog su još četiri pogotka. U 61. minuti Guido Burgstaller povećava na 0:2, a samo četiri minute kasnije s bijele točke precizan je Daniel Caligiuri. Do kraja su se još u strijelce upisali Munir Mercan i Amine Harit. Marcel Andrijanić odigrao je svih 90 minuta za domaće.

Veliko iznenađenje priredio je Verl koji je svladao Augsburg s 2:1. Domaći su sjajno odradili prvih pola sata i vrlo rano poveli s 2:0. Marek Suchy je postigao autogol već u osmoj minuti da bi Ron Schallenberg u 23. minuti povećao na 2:0. Dobro se držao Verl iako se mora priznati da je Augsburg igrao prilično loše. Tek 83. minuti iz kaznenog udarca smanjio je Andre Hahn, ali bilo je prekasno za nešto više. Jozo Stanić proveo je cijeli susret na gostujućoj klupi za pričuve.

Izdvojimo još prolaze Dinamo Dresdena kod Dassendorfa te poraz Mainza kod Kaiserslauterna. Što se tiče hrvatskih igrača u ostalim susretima, Marko Bašić je proveo cijeli susret na klupi za pričuve Viktorije Berlin koja je izgubila od Arminije Bielefeld.