Ostali sportovi

Pejić i Pavčec doprvaci Europe u boksu, Ukrajinac i Gruzijac uspješniji u borbi za zlato

Sportnet, Branimir Korać • ponedjeljak, 12.08.2019.

Dvojica mladih hrvatskih boksača ostvarili su veliki uspjeh na Europskom prvenstvu u Gruziji. Kadetski doprvaci Europe postali su Mateo Pejić i Lovro Pavčec...

Hrvatski boksač Mateo Pejić u kategoriji do 76 kg, postao je novi viceprvak Europe u Gruziji. Sjajan turnir je iza hrvatskog boksača koji je za medalju svladao Mađara dok je za finale pobijedio Irca.

Nažalost malo mu je trebalo da pobijedi u finalu i Ukrajinca Iliju Pavlova, ali su suci ipak dodijelili pobjedu 4:1 Pavlovu.

Hrvatski boksački reprezentativac u superteškoj kategoriji Lovro Pavčec postao je novi viceprvak Europe na Europskom prvenstvu za kadete u Gruziji.

Lovro je u teškom dvoboju s pregršt teških udaraca dvojbeno izgubio od domaćina Gruzijca. Ipak, možemo biti zadovoljni jer se hrvatska reprezentacija vraća iz Tbilisija s dva srebra, Pavčeca i Pejića, što je velik uspjeh uzmemo li u obzir da je u Gruziju stiglo četvero natjecatelja iz Hrvatske.

U Tbilisiju je na Europskom kadetskom prvenstvu nastupilo 316 boksača i boksačica iz 30 zemalja Starog kontinenta.

AUTOR: Hrvatski boksački savez