Tricaški raspoloženi Amerikanci svladali Španjolce, Grci lako protiv Italije

Petar Jenjić • subota, 17.08.2019.

Odigrano je još nekoliko prijateljskih utakmica, a posebno treba izdvojiti pobjedu Amerikanaca protiv Španjolske...

Na Acropolis Cupu košarkaši Grčke nisu imali prevelikih problema protiv Italije koju su svladali sa 83:63. Već nakon prve četvrtine Grci su imali 14 koševa viška (27:13), do poluvremena to je naraslo do 21 poena prednosti (49:28), a do kraja susreta prednost su lako sačuvali.

Giannis Antetokounmpo predvodio je Grke s 18 poena i osam skokova, Georgios Printezis dodao je 12 koševa. Marco Belinelli ubacio je 13 poena kod Talijana, iako je šutirao 0/8 za tricu.

Na istom turniru do pobjede je stigla Srbija koja je bila bolja od Turske rezultatom 87:72. Nikola Jokić predvodio je momčad s 18 poena i 11 skokova, dok je Bogdan Bogdanović dodao 17 koševa.

U prijateljskoj utakmici u Anaheimu reprezentacija SAD-a stigla je do pobjede protiv Španjolske rezultatom 90:81. Domaća momčad zaključila je susret s 11 ubačenih trica iz 19 pokušaja.

Nastupilo je 13 igrača, a četvorica su prešla dvoznamenkast broj poena. Najbolji je bio Donovan Mitchell s 13 koševa, dok je Khris Middleton dodao 12 poena.

Kod Španjolaca igrali su svi, a najbolji je bio Marc Gasol s 19 koševa, Ricky Rubio dodao je 16 poena.