Šibenčani u odličnoj utakmici svladali Hajduk II

Branimir Korać • nedjelja, 18.08.2019.

Odigrana su još tri susreta prvog kola Druge HNL, a do pobjede su došli Šibenik, Dugopolje i Solin...

U utakmici kola Šibenik je ugostio Hajduk II i u dobrom susretu slavio 3:2. Čak četiri od pet golova postignuta su u prvom poluvremenu, a u nastavku susreta Hajduk je samo uspio smanjiti zaostatak.

Šibenčani su imali idealan ulazak u susret i poveli su već u drugoj minuti preko Princea Obenga, no Jurica Bajić već u desetoj minuti poravnava.

Domaćin ipak na poluvrijeme odnosi prednost 3:1, još jednom strijelac je bio Prince, a jedan pogodak dodao je Nikola Rak. U drugom dijelu uz pregršt prilika Hajduk je smanjio preko Bajića samo na konačnih 3:2.

Zanimljivo je bilo i u Solinu gdje je istoimeni domaćin ugostio Hrvatski dragovoljac. Solinjani su upisali pobjedu 2:1. I ovdje je gol došao rano, Stipe Vulikić zabio je već u šestoj minuti i to je donijelo prednost domaćinu na poluvremenu.

U drugom dijelu Dragovoljac se prvo vratio preko Luke Nakića u 56. minuti, ali šest minuta kasnije Mario Jelavić donio je pobjedu Solinu.

Dugopolje odnosi sva tri boda s gostovanja kod Kustošije. Gosti su sjajno krenuli i već u prvih 20 minuta vodili 2:0 golovima Rakića i Jovanovića, a u završnici prvog dijela Filip Šušković Jakopac smanjio je na 2:1.

U drugom dijelu Matej Jukić pogodio je za 3:1 te je slično kao Hajduk u Šibeniku, Kustošija samo smanjila preko Tina Kulenovića na konačnih 3:2.