Krenuli drugoligaši: Identični remiji u Sesvetama i Čakovcu

Branimir Korać • subota, 17.08.2019.

Odigrana su prva dva susreta nove sezone u Drugoj HNL, a pobjednika nije bilo. Cibalia i Orijent odnijeli su po bod s gostovanja u Sesvetama i Čakovcu...

Drugoligašku sezonu otvorili su u Sesvetama istoimeni domaćin i Cibalia, a susret je okončan 1:1, podjelom bodova. Bio je to sadržajan dvoboj u kojem su i jedni i drugi mogli do pobjede.

Već u petoj minuti odlična prilika za domaćina kada je dosuđen kazneni udarac, izborio ga je Sunagić, on ga je i izveo, ali pogodio je gredu.

U 14. minuti stiže kazna. Nakon dosta odbijanja lopte, pogođene i vratnice, Stupar iz blizine zabija za vodstvo Cibalije. Sve do 86. minute na semaforu je stajalo 0:1, Cibalia je u međuvremenu zatresla i gredu preko Bajića, a Sesvećani ipak poravnavaju u 86. minuti preko Meseca.

U drugom susretu Međimurje je ugostilo novog drugoligaša Orijenta, a i ovaj susret okončan je s identičnih 1:1. I ovdje su gosti u zadnjim trenucima stigli do boda.

Čakovčani su do vodstva stigli u 62. minuti kada je Hudećek ubacio s desne strane, a Šimičić glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo.

U 85. minuti Orijent dolazi do poravnanja. Velika greška obrane domaćina, lopta je ubačena iz slobodnog udarca, kompletna obrana Međimurja je ispala, nekoliko igrača Orijenta ostaje pred golom, a Mulac zabija za konačnih 1:1.