Serdarušić poražen u Italiji, Nijemac slavio u dva seta

Petar Jenjić • srijeda, 21.08.2019.

Nino Serdarušić poražen je u prvom kolu Challengera u talijanskoj L'Aquili, a bolji je od njega bio Nijemac Johanes Haerteis...

Za šestog nositelja Challengera u L'Aquili bio je postavljen Nino Serdarušić koji je upisao poraz u drugom kolu.

Bolji je od hrvatskog tenisača bio Nijemac Johannes Haerteis koji je do pobjede stigao nakon sat i 40 minuta igre sa 7:6, 6:3. Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj.

Njemački tenisač dva je puta tijekom prvog seta imao po break prednosti, ali Serdarušić se oba puta uspijevao vratiti. U 13. igr sve je bilo izjednačeno do 5:5, a tada Haerteis dobiva dva uzastopna poena i uzima set.

U drugom setu sve je bilo izjednačeno do osmog gema kada Serdarušič gubi servis i nalazi se u zaostatku od 5:3. Nijemac je bez većih problema iskoristio svoju prvu meč loptu.