Amerikanci svladali Australiju pred više od 50 tisuća ljudi

Petar Jenjić • četvrtak, 22.08.2019.

Odigrane su dvije prijateljske utakmice pred početak Svjetskog prvenstva. SAD je u Australiji pred više od 50 tisuća gledatelja stigao do pobjede, dok je Argentina slavila u gostima kod Japana...

Prijateljsku utakmicu u Melbourneu odigrali su Australija i Sjedinjene Američke Države pred 51 218 gledatelja. Prva je to od dvije dogovorene utakmice, a druga je na rasporedu u subotu.

Kao što se i moglo očekivati, do pobjede je stigao SAD koji je slavio rezultatom 102:86. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena Amerikanci treću četvrtinu dobivaju s 32:18, uoči posljednjih deset minuta imaju 15 koševa viška koje čuvaju do kraja.

Šestorica Amerikanaca bila su dvoznamenkasta, a najbolji je bio Kemba Walker s 24 poena, dok je Miles Turner dodao 15 koševa i 14 skokova. Australce je predvodio Chris Goulding s 19 poena, Patty Mills dodao je 19 koševa.

Prijateljski dvoboj u Saitami odigrala je Argentina koja je svladala domaći Japan rezultatom 108:93. Susret je prelomila tek u posljednjoj četvrtini, uoči koje je imala šest koševa viška (83:77). Ključnim se pokazala serija 18:8.

Najbolji je kod pobjedničke momčadi bio Nicolas Brussino s 21 poenom, Luis Scola dodao je 20 koševa.