Jedvaj već debitirao, Augsburg neporažen protiv Union Berlina

Branimir Korać • subota, 24.08.2019.

Odigrano je pet susreta drugog kola njemačke Bundelige, a četiri dvoboja završena su uz tri postignuta pogotka pobjednika. Jedini susret koji je završio neodlučeno bio je onaj u Augsburgu...

Augsburg je ugostio na svom travnjaku Union Berlin i odigrao 1:1, a iako je tek došao u klub, Tin Jedvaj odmah je bio prisiljen debitirati. U izjednačenom dvoboju ipak je Augsburg ispustio vodstvo u završnici te nije uspio slaviti.

Domaćin je poveo u 59. minuti golom Rubena Vargasa i tu je prednost držao sve do zadnjih deset minuta kada Union Berlin kažnjava pogrešku domaćina u sredini terena i iz kontre preko Sebastiana Anderssona dolazi do remija. Od 83. minute gosti su igrali bez Kevena Schlotterbecka koji je isključen, no ostalo je 1:1.

Embed from Getty Images

Bayer Leverkusen slavio je u Düsseldorfu protiv Fortune s 3:1. Bio je to vrlo lagan posao za goste koji su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika postigavši tri gola. Zabijali su Lewis Baker u svoju mrežu pa Charles Aranguiz i Karim Bellarabi, a Fortuna je samo smanjila na konačnih 1:3 golom Alfreda Moralesa u 82. minuti.

S identičnih 3:1 Freiburg je slavio kod Paderborna koji je tako stigao i do druge pobjede, a Paderborn i do drugog poraza. Domaćin je sjajno krenuo i poveo u trećoj minuti preko Strelija Mambe, ali Gian-Luca Waldschmidt, Nils Petersen i Chang-Hoon Kwon bili su strijelci za preokret gostiju.

Hoffenheim je i dalje bez Andreja Kramarića, a ovdje je slavio s 3:2 protiv Werdera. Gosti su rano ostali bez ozlijeđenog Omera Topraka, ali su svejedno odnijeli prednost na odmor golom Niclasa Fullkruga. U drugom dijelu domaćin golovima Ermina Bičakčića, Ihlasa Beboua i Pavela Kaderabeka dolazi do 3:1. Drugi gol za Werder od 81. minute postigao je Yuya Osako.

Borussia Mönchengladbach slavila je u gostima s 3:1 protiv Mainza, a i ovdje je domaćin poveo pa izgubio. Quaison je bio strijelac za domaćin, a Lainer, Plea i Embolo napravili su preokret.