Mamićev Leipzig u zadnjoj sekundi srušio Füchse, Martinović dobar u pobjedi Hannovera

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 26.08.2019.

Odigrani su susreti prvog kola njemačke Bundeslige, a najneizvjesnije bilo je u Leipzigu gdje je odluka pala u posljednjoj sekundi i to na zadovoljstvo domaćina...

Rhein-Neckar Löwen krenuo je u sezonu pobjedom u gostima kod Ludwigshafena 26:23. Teže nego što se očekivalo gosti su došli do pobjede nakon što su tek u zadnjih 15 minuta slomili otpor Ludwigshafena.

Najefikasniji kod Löwena bio je povratnik Uwe Gensheimer sa sedam golova dok su po pet dodali Romain Lagarde, Patrick Groetzki i Alexander Petersson. Kod domaćina Jerome Müller postigao je pet pogodaka.

U utakmici kola Flensburg je u gostima svladao Melsungen s 24:19. Zadnji put Melsungen je bio u egalu desetak minuta prije poluvremena na 7:7, nakon toga se Flensburg odvojio i više nije ispuštao vodstvo do kraja susreta.

Najbolji kod Flensburga bio je Goran Johannessen s pet golova dok je Benjamin Burić upisao 12 obrana. Kod domaćina po šest golova postigli su Tobias Reichmann i Kai Häfner. Marino Marić završio je sa šutom 1/2, a Domagoj Pavlović sa šutom 0/1.

Leipzig je golom u zadnjoj sekundi stigao do pobjede protiv Füchsea 24:23. Na ulasku u zadnju minutu Marko Mamić doveo je Leipzig u vodstvo 23:22 da bi odmah na drugoj strani Mijajlo Marsenić izjednačio. Imao je domaćin zadnji napad, a realizirao ga je u zadnjoj sekundi Lucas Krzikalla.

S po četiri gola najefikasniji kod domaćina bili su Franz Semper, Maximilian Janke, Philipp Weber i Marko Mamić. Kod gostiju Hans Lindberg zabio je deset golova, a Fabian Wiede šest. Stipe Mandalinić dodao je dva gola.

Posebnih problema nije bilo za Hannover Burgdorf koji je s 36:30 svladao Minden. Dobar nastup Hannovera, posebno u napadačkoj fazi i gosti nisu imali previše šanse.

Po osam golova postigli su Morten Olsen i Timo Kastening, a po pet su dodali Ivan Martinović i Cristian Ugalde. Ilija Brozović postigao je tri pogotka. Kod gostiju Savvas Savvas bio je strijelac osam puta, Christoffer Rambo zabio je sedam golova, a po pet su dodali Lucas Meister i Marian Michalzik.

Kiel je lakoćom odradio dvoboj protiv Göppingena i slavio s 31:24. Nije bilo problema za Duvnjaka i društvo koji su u drugom poluvremenu podigli ritam i otišli do pobjede.

Niclas Ekberg postigao je osam golova, Nikola Bilyk sedam, Patrick Wiencek pet, a Duvnjak tri gola. Kod poraženih Marcel Schiller postigao je sedam golova, Ivan Slišković dodao je tri, a Krešimir Kozina dva gola.

14Erlangen 27695:739-4420
15Minden 26690:720-3018
16HBW Balingen-Weilstetten 27741:818-7716
17Ludwigshafen 27639:702-6315
18HSG Nordhorn-Lingen 27639:787-1484