Nakon više od 50 godina izbivanja, Poljaci se na SP vratili pobjedom

Petar Jenjić • subota, 31.08.2019.

Svjetsko prvenstvo pobjedom je otvorila reprezentacija Poljske koja je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Venezuele i slavila sa 80:69...

Poljska se vratila na Svjetsko prvenstvo nakon 52 godine i krenula vrlo vrijednom pobjedom. Prvi protivnik bila je Venezuela, a Poljaci su stigli do pobjede rezultatom 80:69.

Prva je četvrtina pripala Južnoamerikancima, ali njihov protivnik drugu dionicu dobiva s 22:12 i prelazi u vodstvo koje čuva sve do kraja utakmice.

Venezuela je bila iznimno raspoložena u šutu za tricu, a ubacila ih je pet tijekom prve četvrtine, dok je Poljska odgovarala dobrom igrom kroz reket. U konačnici je nakon prve četvrtine tricaški raspoložena momčad imala dva koša viška (24:22).

Nakon dobrog ulaska u utakmicu, Venezuela je malo posustala u drugoj. Poljaci su počeli kontrolirati tempo utakmice, a njihov protivnik nije uspijevao uspostaviti pravi ritam. Odmah se to odrazilo i na samom rezultatu. Nakon zaostatka u prvoj četvrtini, Poljska je na poluvrijeme otišla s osam koševa viška (44:36).

U drugom poluvremenu Poljaci su nastavili gdje su stali u prvom. Čuvali su prednost, a posljednju dionicu otvorili s 13:6. Pet minuta prije kraja imali su 16 koševa viška (73:57) te susret mirno priveli prema kraju.

Poljake je do pobjede predvodio Michal Sokolowski sa 16 poena i devet skokova, Mateusz Ponitka dodao je 15 koševa i pet skokova, a Adam Waczynski 13 poena.

Pedro Chourio s 15 poena i sedam skokova bio je najbolji kod Venezuele, Nestor Colmenares.