Turska bez većih problema nadigrala Japance

Petar Jenjić • nedjelja, 01.09.2019.

Košarkaši Turske porazili su Japan na startu Svjetskog prvenstva sa 86:67, u utakmici bez prevelike rezultatske napetosti...

Kao što se i moglo očekivati, košarkaši Turske nisu imali prevelikih problema protiv Japana te su pobjedom 86:67 krenuli na Svjetsko prvenstvo.

Turci su koristili deset igrača, a devetorica su se upisala u strijelce. Bili su potpuno dominantni u skoku (43-27) i broju asistencija (22-13) te u konačnici i broju poena.

Već nakon prve četvrtine Turska je vodila sa 16 razlike, bilo je 28:12. Smanjili su Japanci do poluvremena na 12 koševa minusa (47:35), ali više od toga nije išlo u nastavku susreta.

Najbolji su kod pobjedničke momčadi s po 17 poena bili Ersan Ilyasova (devet skokova) i Melih Mahmutoglu. Po 15 koševa kod Japana ubacili su Nick Fazekas (šest skokova) i Rui Hachimura>/b> (sedam skokova).