Cibona poražena u prijateljskom susretu na gostovanju u Laktašima

Sportnet, Branimir Korać • utorak, 03.09.2019.

Cibona je upisala poraz u svom drugom pripremnom susretu, gostovala je u Laktašima kod ambiciozne Igokee...

U drugoj prijateljskoj utakmici na ovim pripremama Cibona je izgubila od Igokee u Laktašima rezultatom 82:78.

Nakon deset minuta igre rezultat je bio nerješen, a na odmor su domaćini otišli s minimalnom prednosti 45:44. Neizvjesna, tvrda i na trenutke prava prvenstvena utakmica nastavila se i u drugom poluvremenu, a uspjela ju je prelomiti Igokea.

”Naša druga utakmica, svi su dobili određenu minutažu, čak je i Paponja imao deset minuta. Jedini koji je bio unutar 30 minuta bio je Novačić obzirom da je Prkačin nezgodno pao i nismo htjeli riskirati. Igrali smo bez ozljeđenih Bundovića i Ramljaka. Imali smo jako dobrih trenutaka u igri, a također i nekih slabijih. To je i normalno obzirom da smo novi tim. Ostaje nam da i dalje krvavo radimo i da stvaramo igru kakvu želimo u skladu s našim mogućnostima.”

U redovima Cibone najbolji strijelci bili su Donatas Sabeckis i Roberto Kovač koji su zabili po 17 poena. Roberto trenira s Vukovima pa je zato i bio u rosteru u ovoj prijateljskoj utakmici. Utakmicu su zbog lakših ozljeda propustili Marko Ramljak i Filip Bundović.

IGOKEA - CIBONA 82-78 (21-21, 24-23, 21-20, 16-14)

IGOKEA: Lešić 17, Cvetković 12, Clifford 12, Kariniauskas 10, Evans 10, Tomas 6, Luković 6, Stević 3, Ilić 2, Kočić 2, Simeunović 2, Nikolić.

CIBONA: Sabeckis 17, Kovač 17, Ljubičić 12, Gibson 12, Rozić 8, Vucić 6, Bilinovac 4, Novačić 4, Paponja, Rašić, Prkačin.

AUTOR: KK Cibona