Petrinjska Mladost i Vinogradar jedini stopostotni nakon tri kola

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.09.2019.

Odigrano je treće kolo u Trećoj HNL Središte, a nakon tri odigrana kola dvije momčadi su sa stopostotnim učinkom dok i posljednjeplasirani ima barem bod osvojen...

Petrinjska Mladost nastavlja sa sjajnim ulaskom u sezonu. Ovaj put slavila je u Lučkom gdje je bila bolja od istoimenog domaćina s 1:0 i tako ostala stopostotna. Za razliku od Petrinjaca, Lučko je veliko razočaranje i nalazi se u donjem dijelu ljestvice. Pogodak odluke postigao je u 81. minuti Zvonimir Filipović koji je tako još jednom pokazao da je u ovoj ligi igrač koji radi razliku.

Identičnim rezultatom slavio je i Gaj u gostima u Vrbovcu. Gaj je tako i dalje u odličnoj poziciji i nakon tri kola neporažen dok Vrbovec ostaje na dnu ljestvice samo s jednim osvojenim bodom. Pogodak za pobjedu postigao je Davor Iskrić u 43. minuti, a on je u igru ušao pet minuta ranije umjesto ozlijeđenog Tomislava Čavale.

Maksimir je u zadnjih 15 minuta slomio otpor Bistre i svladao ju je s na kraju visokih 3:0. Prvi je to poraz Bistre ove sezone, potvrdila se i u ovom susretu kao čvrsta momčad, ali domaćin je ipak uzeo pobjedu. Sva tri gola zabili su igrači s klupe, dva je postigao Dominik Horvat, a jedan je dodao Bruno Špišić.

Kurilovec je odigrao izrazito lošu utakmicu kod kuće protiv Dugog Sela i zasluženo je poražen 4:1. Katastrofalan nastup domaćina koji je ostavio daleko iza sebe dobre igre u pripremama. Ovdje je sve krenulo krivo u 13. minuti kada je Jakov Karabatić zabio autogol za 1:0 gostiju, a nakon toga dva gola Emanuela Benkovića i jedan Filipa Mamića odveli su Dugo Selo na ogromnih 4:0. U sudačkoj nadoknadi Maks Slunjski samo je smanjio na konačnih 4:1.

Zagorec je u Krapini preokretom svladao Špansko i tako stigao do prve pobjede u novoj sezoni. Gosti i dalje ostaju na jednom bodu i bez pobjede. Čak i nije loše krenulo za Špansko koje je povelo već u trećoj minuti pogotkom Antonija Pavlica, ali domaćin je ipak okrenuo rezultat. Prvo je Marko Mlinarić izjednačio u završnici prvog dijela, a onda je Matej Hoić u 64. minuti donio pobjedu domaćinu.

Vinogradar je stigao do pobjede na svom travnjaku protiv Ponikva. Slavio je 2:0, a recept je bio isti kao u većini utakmica momčadi Mladine - pouzdaj se u realizaciju Igora Prijića. Kralj strijelaca trećeligaša zabio je u 24. i 84. minuti te odveo Vinogradar do pobjede. Inače momčad iz Mladine jedina je uz Petrinjce stopostotna.

Vrapče nastavlja s dobrim igrama, a prva ovosezonska pobjeda nakon dva remija stigla je protiv HAŠK-a. Domaćin je slavio s 3:1, a odlučnim ulaskom u susret poveo je već u petoj minuti preko Nikice Brujića da bi u 42. minuti Marko Radanović povisio na 2:0. U drugom dijelu Vid Krajačić pružio je nadu gostima, međutim do poravnanja nisu stigli. U 87. minuti Mario Ćibarić postavio je konačnih 3:1.

Jarun je napokon došao do bodova i to visokom pobjedom 5:2 kod kuće protiv Trnja. Odličan nastup domaćina predvođenog Josipom Fučekom koji je postigao hat-trick, a po još jedan gol dodali su Marko Tadić i Karlo Darojković. Trnje je u završnici samo smanjilo preko dvojca s klupe Filipa Dianeževića i Dominika Rilova.