Borussia Dortmund pregazila Bayer, nezadrživi Alcacer ponovno zabio, Jedvaj igrao u pobjedi Augsburga

Mihaela Bradovski • subota, 14.09.2019.

Odigrana je prva runda subotnjih utakmica u Bundesligi, a u najzanimljivijem dvoboju Borussia Dortmund je ujedno bila i najuvjerljivija pregazivši Bayer Leverkusen...

Dortmundska Borussia pregazila je na svom travnjaku Bayer Leverkusen s čak 4:0. Lakoćom su domaći igrači slavili, Bayer je pokušavao, međutim Borussia je puno bolje koristila svoje prilike.

Paco Alcacer nastavio je puniti mreže, u 28. minuti Hakimi ga je odlično proigrao, a Alcacer je lakoćom poentirao i tako je ove sezone zabio u svim utakmicama u svim natjecanjima u kojima je nastupio.

U drugom dijelu domaćin je s još tri pogotka potpuno potopio goste iz Leverkusena. Marco Reus bio je dvostruki strijelac, a jedan pogodak dodao je Raphael Guerreiro.

Augsburg je iznenadio Eintracht iz Frankfurta te ga je svladao s 2:1. Andre Silva debitirao je u ovom susretu, ali nije uspio napraviti ništa posebno. Domaćin je do poluvremena stigao do dva gola prednosti i sve što je Eintracht uspio je smanjiti preko Paciencije.

Marco Richter i Florian Niederlechner bili su strijelci za domaćina koji je na odmor odnio prednost 2:0. Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.

Werder je u gostima s 2:1 bio bolji od Union Berlina u susretu s tri pogotka i dva isključenja. Isključeni su na kraju Neven Subotić i Nuri Sahin zbog drugih žutih kartona.

Sva tri pogotka pala su nakon kaznenih udaraca. Gosti su poveli u petoj minuti preko Klaasena, izjednačio je Sebastian Andersson da bi Niclas Fullkrug vratio prednost na stranu gostiju i to nakon što Klaasen nije iskoristio penal.

Borussia Mönchengladbach slavila je 1:0 u gostima kod Kölna golom u 14. minuti, a strijelac je bio Alassane Plea.

Mainz se pomaknuo s dna ljestvice osvajanjem prvih bodova i za dno je zakucao upravo Herthu. Svladao ju je s 2:1 golovima Robina Quaisona i Jerryja St. Justea, a Marko Grujić bio je jedini strijelac za goste.