Veliki preokret Bologne, SPAL u sudačkoj nadoknadi svladao Lazio, Rogu 83 minute

Petar Jenjić • nedjelja, 15.09.2019.

Odigrane su još tri utakmice trećeg kola Serie A, a u najzanimljivijoj do pobjede je stigla Bologna koja je napravila preokret na gostovanju kod Brescie. U završnici susreta do pobjede protiv Lazija stigao je SPAL, dok je u dresu Cagliarija, koji je slavio kod Parme, Marko Rog igrao do 83. minute...

SPAL - Lazio 2:1

Do preokreta i prve pobjede ove sezone stigao je SPAL koji je na domaćem terenu, nakon dva poraza, osvojio i prve bodove. Protivnik je bio Lazio koji je poveo, ali u drugom poluvremenu domaćin dolazi do preokreta.

Lazio je u vodstvo stigao u 17. minuti kada je dosuđen kazneni udarac nakon igranja rukom u kaznenom prostoru. Loptu je uzeo Ciro Immobile i sigurno poentirao.

Rezultat se nije promijenio sve do 63. minute, a tada SPAL dolazi do izjednačenja. Krasnim udarcem nakon kornera pogodio je Andrea Petagna.

Ipak, domaćin do konačnog preokreta dolazi u 92. minuti kada poentira Jasmin Kurtić. Karlo Letica ogledao je cijelu utakmicu s klupe domaćina.

Parma - Cagliari 1:3

U novom susretu u istom terminu do pobjede je stigao Cagliari koji je na gostovanju kod Parme slavio s visokih 3:1 te tako stigao do prvih bodova ove sezone. S druge strane, Parma ostaje na tri osvojena boda.

Cagliari je poveo nakon 23 minute igre. Jedno prizemno ubacivanje odbilo se od domaćeg igrača točno do Luce Ceppitellija koji gotovo neometan s deset metara preciznim udarcem šalje loptu u mrežu.

Isti se igrač upisao u strijelce i u 39. minuti kada je najbolje reagirao na ubacivanje Luce Cigarinija i glavom pospremio loptu u mrežu.

Parma smanjuje zaostatak u 58. minuti. S desne strane ubacuje Matteo Darmian, a loptu u gol posprema Antonino Barilla. Kako ne bi bilo dvojbe oko pobjednika, pobrinuo se Giovanni Simeone koji se sjurio prema protivničkom golu i lijepo poentirao s ruba kaznenog prostora.

Utakmica se odužila nakon što je sudac, poslije pregledavanja snimke, poništio penal domaćinu. U dresu pobjedničke momčadi Marko Rog krenuo je u početnom sastavu, a igrao je do 83. minute.

Brescia - Bologna 3:4

Odlična je utakmica bila ona između Brescie i Bologne, a do pobjede je nakon preokreta stigla Bologna koja je slavila s 4:3 te tako ostala neporažena. Sada ima tri pobjede i jedan remi. S druge strane, domaćinu je ovo treći poraz.

Brescia je imala vodstvo od 2:0 i 3:1, ali nakon što je ostala s igračem manje, nije uspjela sačuvati stečeno vodstvo.

Već nakon 19 minuta igre domaćin je imao va pogotka prednosti, a oba je postigao Alfredo Donnarumma. Prvi je stigao glavom nakon ubacivanja Romula, a drugi krasnim udarcem iskosa, malo unutar kaznenog prostora.

Iako su gosti smanjili u 36. minuti nakon što je Mattia Bani najbolje reagirao na ubacivanje iz slobodnog udarca i glavom zatresao mrežu, samo tri minute kasnije Brescia podebljava vodstvo. Bio je to još jedan pogodak glavom, a ovoga puta pogodio je Andrea Cistana.

Na otvaranju drugog poluvremena domaćin je zbog drugog žutog kartona Danielea Dessene ostao s igračem manje. Gosti su to itekako znali iskoristiti pa su već do 60. minute stigli do poravnanja.

Prvo je strijelac bio Rodrigo Palacio na asistenciju Riccarda Orsolinija, a nakon toga najbolje je na odbijenu loptu reagirao Andrea Poli i pospremio u gol.

Do potpunog preokreta gosti stižu u 80. minuti kada se u strijelce upisao Orsolini i tako svojoj momčadi osigurao novo slavlje.