Lazio 2:0 Parma
Parma

Immobile nastavlja zabijati, svojim četvrtim pogotkom načeo Parmu

Matej Kačan • nedjelja, 22.09.2019.

Nedjeljni program u Seriji A zaključili su Lazio i Parma na Olimpicu. Domaćin se na kraju s 2:0 pobjedom oporavio od dva uzastopna poraza...

Lazio je nakon uvodne pobjede nad Sampdorijom zaredao s remijem i porazom, a posebno boli neugodno iznenađenje protiv SPAL-a te poraz od Cluja u Europskoj ligi pa su igrači rimske ekipe u Parmi vidjeli priliku za povratak na pravi kolosijek. Parma je upisala dva poraza, a uspjela je pobijediti tek Udinese hrvatskog trenera Igora Tudora.

Prvo poluvrijeme je proteklo u očekivanoj dominaciji Lazija koji je više napadao i prijetio, a Parmu je u osmoj minuti načeo Ciro Immobile svojim četvrtim pogotkom u četiri nastupa za Lazio u ovoj sezoni uz koje je pridodao i jedan reprezentativni. Ozbiljno je Lazio zaprijetio još jednom preko Sergeja Milinković-Savića i njegovog dalekometnog šuta koji je ipak završio pored vrata.

Bruno Alves je u 22. minuti dobio loptu na rubu peterca Lazija, ali puca očajno i akcija umjesto iznenađenjem završava tek kornerom za Parmu te se na poluvrijeme odlazi s minimalnim vodstvom Lazija.

U drugom dijelu gledamo nastavak dominacije plavih u kojoj svojim šansama prednjače Immobile i Luis Alberto, a pritisak je okrunio Crnogorac Adam Marušić pogotkom za 2:0. Imao je Marušić priliku za novi pogodak u 73. minuti, ali njegov udarac sjajno brani Luigi Sepe.

Do kraja utakmice stanje na semaforu se nije mijenjalo pa Lazio s nova tri boda skače na peto mjesto tablice, točno iza gradskog rivala Rome. Parma sa svoja tri boda ostaje u društvu od pet klubova koji su na bod ispred posljednje Fiorentine.