Serie A, 4. kolo, 21.09.2019, 20:45 h
Milan
Milan 0:2 Inter
Inter

Brozović načeo Milan u gradskom derbiju, domaćin još uvijek daleko od Interove razine

Branimir Korać • subota, 21.09.2019.

Inter je u gradskom derbiju kao gost bio bolji od Milana 2:0 u susretu iz kojeg izlazi kao potpuno zasluženi pobjednik. Milan je mogao i teže stradati, a njegovu mrežu u drugom dijelu sretno je načeo Marcelo Brozović...

Derby Della Madonnina pripao je Interu koji je slavio golovima onih za koje se tvrdilo da su se sukobili u svlačionici i da su samo suigrači pravovremenom reakcijom spriječili tučnjavu.

Marcelo Brozović načeo je mrežu Milana, a Romelu Lukaku stavio je točku na i golom za 2:0. Inače, Inter je mogao i uvjerljivije slaviti, ali okvir gola u nekoliko navrata spašavao je domaćina.

Već u prvom poluvremenu Inter je stvorio nekoliko izglednih prilika, D'Ambrosio je pogodio vratnicu, Martinezov gol poništio je VAR i sve u svemu Inter je pokazivao zašto ga je Zvonimir Boban proglasio favoritom.

Milan se uglavnom koncentrirao na kontranapade i tu je bio opasan, ali nije mogao do pogotka.

Na početku drugog dijela Inter je poveo. Sensi je kratko dodao iz prekida do Marcela Brozovića koji je opalio izvana, lopta pogađa u nogu Leaa i mijenja smjer te vara Donnarummu.

Inter je tako stigao do vodstva i vrlo brzo mogao ga je i povećati. Sjajno je izvana opalio Politano, međutim lopta je pogodila gredu.

U 78. minuti Lukaku podiže na 2:0 golom na dodavanje Barelle i tu je već sve bilo jasno.

Do kraja susreta Theo Hernandez je skoro smanjio na 2:1, ali je pogodio vanjski dio mreže dok je u posljednjim trenucima i Antonio Candreva na drugoj strani pogodio vratnicu i ostao bez pogotka.

Potpuno zaslužena pobjeda Intera kod kojeg je Brozović odigrao cijelu utakmicu, a kod Milana Ante Rebić ušao je u igru u 82. minuti.