Brescia 1:2 Juventus
Juventus

Juve teže od očekivanog do tri boda protiv Brescie

Matej Kačan • utorak, 24.09.2019.

Nakon što su peto kolo talijanske Serije A remijem otvorili Udinese i Verona, Juventus je svoju obavezu odradio pobjedom nad Bresciom koja je ipak s 1:2 stigla teže od očekivanog...

Juventus se pobjedom u gostima barem na kratko vratio na vrh tablice koji im je pobjegao kiksom kod Fiorentine u trećem kolu. Brescia tako nije uspjela na pravi način potvrditi pobjedu nad Udineseom iako su pružili jako dobar otpor.

Brescia je goste šokirala već na početku utakmice. Alfredo Donnarumma zakucao je loptu pod rašlje za rano vodstvo domaćina. U 30. minuti Mario Balotelli je iz slobodnog udarca umalo udvostručio vodstvo Brescie, no Szczesny brani.

Juve je izjednačio u 40. minuti velikom greškom braniča Brescie. Jhon Chancellor pokušao je očistiti ubačaj, no umjesto toga šalje loptu u svoju mrežu za 1:1 s kojima se odlazi na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Juventus je uz posjed imao i konkretnije šanse. U 55. minuti svoju priliku ne koristi Higuain, a osam minuta kasnije kompletiran je preokret gostiju. Miralem Pjanić sjajnim udarcem izvan šesnaesterca postavlja konačnih 1:2 i šalje "Bianconere" na čelo lige.

Mario Mandžukić u iščekivanju transfera nije bio u planovima Maurizija Sarrija, dok se Marko pjaca još oporavlja od ozljede ligamenata.