Mauricio Pochettino prekrižio jedno natjecanje, Tottenham ispao od četvrtoligaša

Marjan Kreševac • srijeda, 25.09.2019.

Večeras je odigrano osam susreta trećeg kola EFL kupa, na programu je bilo sedam prvoligaša od kojih su svi bili uvjerljivi osim Tottenhama koji je ispao od četvrtoligaša Colchestera nakon izvođenja penala rezultatom 4:3. Najuvjerljivije pobjede su one Arsenala od 5:0 nad Nottingham Forestom, Leicestera nad Lutonom 4:0, kao i 4:0 Southamptona nad Portsmouthom...

U Trećem kolu EFL kupa uključilo se sedam prvoligaša u natjecanje, svi klubovi opravdali su epitet favorita, iako je većina igrala u poprilično šarenim sastavima osim Tottenhama koji je odigrao u 90 minuta bez pogodaka protiv Colchestera da bi kasnije ispao nakon izvođenja kaznenih udaraca rezultatom 4:3. Trener Mauricio Pochettino još uvijek u svojoj karijeri čeka naslov, EFL kup to neće biti.

Spursi su odigrali sedmu utakmicu u posljednja tri tjedna, ali teško se može tražiti razlog u umoru jer postava koja je istrčala večeras nema previše minuta u nogama. Nisu Spursi uspjeli naći put do mreže kao ni Eriksen u prvom pokušaju s bijele točke. Njegov pokušaj zaustavio je domaći vratar u donjem desnom kutu svog gola.

Arsenal je bio uvjerljiv protiv Nottingham Foresta, a posebno se istakao mladi Brazilac Martinelli koji je utkao dva pogotka u pobjedu Gunnersa. Zabio je prvi pogodak u 31. minuti i započeo muke Nottingham Foresta, da bi ih svojim drugim pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade doslovno i okončao. Uz Brazilca u strijelce su se upisali i Holding u 71. minuti, Willock u 77. i Nelson u 84.

Manchester City kao branitelj naslova osigurao je četvrto kolo gostujućom pobjedom nad Prestonom rezultatom 3:0. Nakon ligaške rapsodije od 8:0 protiv Watforda, očekivalo se i večeras nešto slično, ali "druga postava" Građana pogodila je mrežu samo tri puta, redom su precizni bili Sterling u 19., Jesus u 31. minuti, da bi u 42. minuti nesretni Ledson pogodio je vlastita vrata za konačni rezultat.

Istaknimo još ovdje i uvjerljivu pobjedu Lisica na gostovanju kod Luton Towna. Lisice su bile vrlo precizne i četiri puta su proparale mrežu Shee, dok Sluga u ovom susretu nije bio u zapisniku. Raspodijelili su gosti po dva pogotka u svakom poluvremenu, Gray u 34. i Justin u 44. minuti dali su do znanja Lutonu tko će slaviti, a Tielemans u 79. i Iheanacho u 86. zaključili su priču. EFL kup, treće kolo
Colchester - Tottenham 0:0 (4:3)
Crawley - Stoke 1:1 (5:3)
Luton - Leicester 0:4
Portsmouth - Southampton 0:4
Preston - Manchester City 0:3
Sheffield Wednesday - Everton 0:2
Watford - Swansea 2:1
Arsenal - Nottingham Forest 5:0