Alumnus otvorio novu sezonu domaćom pobjedom protiv Splita

Branimir Korać • subota, 28.09.2019.

Odigran je prvi susret u novoj sezoni 1. HMNL. Alumnus je u Jelkovcu ugostio momčad Splita i odnio pobejdu 3:2...

Jakov Ungarov nadmudrio je Tea Strunju te je Alumnus stigao do pobjede protiv Splita. Kao domaćin slavio je 3:2 u zanimljivom dvoboju u kojem su gosti poveli, ali nisu zadržali prednost.

Splitu još treba malo vremena, bilo je promjena, mlađi igrači kasno su se priključili, tu je i novi trener stoga ovaj rezultat nije neko veliko iznenađenje.

Gosti su poveli već u osmoj minuti preko Ante Ćorluke, ali Alumnus je u završnici prvog dijela uspio izjednačiti preko Darija Markića.

Na novi pogodak čekalo se do 30. minute kada je Nikola Perković zabio za preokret domaćina, a pet minuta prije kraja Jakov Hrstić poravnava na 2:2.

U 37. minuti Filip Pezelj ipak još jednom pogađa mrežu Čizmića za 3:2 i pobjedu Alumnusa.