HT Prva liga, 10. kolo, 28.09.2019, 16:30 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Igor Pajač (Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sisak)
Tibor Halilović 36'
Rijeka

Rijeka pobjeđuje i nakon odlaska Bišćana, tri boda osvojena u Varaždinu

Mihaela Bradovski • subota, 28.09.2019.

Rijeka je stigla do sva tri boda u Varaždinu u utakmici koju je prvi put kao trener pripremao Simon Rožman, međutim nije ga bilo na klupi zbog suspenzije još iz Slovenije...

I nakon odlaska Igora Bišćana Rijeka nastavlja s pobjedama. U Varaždinu je prošlog tjedna stradao Dinamo, ali Rijeka je bila puno opreznija i upisala je pobjedu.

Od početka susreta Rijeka je bila bolji protivnik i nizala je prilike. Već u petoj minuti Jakov Puljić iz slobodnog udarca pucao je jako dobro, ali je lopta pogodila vratnicu.

U 12. minuti Rijeka je povela. Kvržić je ubacio u kazneni prostor, Puljić je prenio loptu, Djou nije uspio dobro reagirati i lopta dolazi do Escovala koji lakoćom zabija.

I nakon postignutog gola Rijeka je bila bolji protivnik. Domaćin je teško dolazi do riječkog gola, a iz jednog od rijetkih izleta prema golu Rijeke, zaprijetio je Lisakovič, ali nije zabio u 25. minuti.

U 35. minuti Puljić puca, a Štefulj pred praznim golom spašava i odbija loptu, ali ne zadugo. Iz kornera u nastavku akcije Halilović puca i zabija za 2:0.

U nastavku susreta Rijeka je imala situaciju potpuno pod kontrolom, a sve nade Varaždina potonule su u 69. minuti kada je Đurasek s leđa grubo startao na Lončara i zaradio je zasluženo isključenje.

Ostalo je tih 2:0 još iz prvog dijela čime era Simona Rožmana na klupi Rijeke starta na najbolji mogući način.