Sjajni Šego spustio rampu Veszpremu i nosio Montpellier do pobjede

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 30.09.2019.

Okončano je treće kolo grupne faze Lige prvaka, a od hrvatskih igrača daleko najbolji bio je Marin Šego koji je posve zaustavio Veszprem u Francuskoj...

Skupina A

Celje - Aalborg 28:29
Elverum - PSG 22:25
Szeged - Flensburg 24:24

Aalborg je upisao i treću pobjedu u grupnoj fazi, ovaj put u Velju 29:28. Nakon što je pregazio Elverum i PPD Zagreb, ovaj put išlo je teže, ali su bodovi ipak upisani.

U završnici su gosti golovima Jensena i Juul-Lassena došli do dva gola prednosti, Celje se vratilo, ali u zadnjoj minuti Benjamin Jakobsen donio je pobjedu Dancima. Predvodio ih je s pet golova Magnus Jensen, a kod Celja po šest golova zabili su Josip Šarac i Diogo Silva da Borges.

U velikom dvoboju u Szegedu Flensburg je izvukao bod remiziravši 24:24. Pogodak za remi zabio je Simon Jeppsson dvije minute prije kraja, imali su gosti i napad za pobjedu, ali nisu probili obranu domaćina.

Mirko Alilović nije nastupio, a Roland Mikler upisao je 11 obrana. 11 golova uz stopostotan učinak upisao je Bogdan Radivojević, a Luka Stepančić zabio je tri gola iz šest pokušaja. Kod Flensburga najbolji je bio Norvežanin Goran Johannessen s devet golova.

Skupina B

Kiel - Meškov Brest 31:23
Porto - Kielce 33:30
Motor - Vardar 30:31
Montpellier - Veszprem 23:18

Meškov Brest je na nuli i nakon gostovanja kod Kiela. Tamo je poražen uvjerljivo s 31:23 iako je Kiel na poluvremenu imao samo 13:12. Vrlo dobar bio je Dario Quenstedt s 15 obrana te Landin nije niti branio.

Po pet golova kod Kiela postigli su Patrick Wiencek i Rune Dahmke dok je Domagoj Duvnjak zabio četiri. Kod Meškova Ivan Pešić imao je sedam obrana, a Marko Panić zabio je šest golova.

Iznenađenje je priredio Porto koji je svladao Kielce s 33:30. Portugalci su još jednom potvrdili koliko su teška i neugodna momčad i da ih se ne smije podcijeniti.

Antonio Areia sa sedam golova predvodio je domaćina, a kod Kielcea Blaž Janc zabio je sedam golova, Alex Dujšebaev dodao je šest golova, a Igor Karačić četiri.

Vardar je tijesno slavio u Ukrajini protiv Motora s 31:30 zahvaljujući golu Dainisa Krištopansa minutu i pol prije kraja susreta. Za razliku od susreta u SEHA ligi gdje je Motor bio bolji s 32:31, ovaj put uspješniji su bili Makedonci.

Raspoložen je bio Timur Dibirov s deset golova, sedam je dodao Krištopans, a četiri Ivan Čupić. Kod domaćina Igor Soroka upisao je osam golova.

Marin Šego nosi najveće zasluge za pobjedu Montpelliera protiv Veszprema 23:18. Šego je briljirao, odradio jednu od svojih najboljih utakmica u Ligi prvaka ikada te je skupio 20 obrana uz 54 posto uspješnosti.

Montpellier je uz Šegu imao raspoloženog Melvyna Richardsona koji je dodao osam golova, a kod gostiju Vladimir Cupara zaustavio se na 12 obrana, a po četiri gola zabili su Petar Nenadić i Kentin Mahe. Manuel Štrlek zabio je jedan gol.