Veliki povratak Poreča u utakmici kola, Spačva na vrhu lige

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 30.09.2019.

Odigrani su susreti drugog kola Paket 24 Premijer lige, a najzanimljivije bilo je u Poreču gdje je Dubrava porokockala pobjedu...

Na vrhu Paket 24 Premijer lige nalazi se momčad Spačve koja je upisala i drugu pobjedu. U drugom kolu ugostila je Varaždin i svladala ga bez problema s 35:28 u susretu u kojem se od Varaždina očekivalo više.

Već do poluvremena sve je bilo poznato i nakon toga domaćin je rutinski održavao razliku. Predvodili su ga Borna Mažurana s osam golova i Marko Vignjević sa sedam, a kod poraženih sedam golova zabio je Tomislav Špruk, šest Dominik Novak te pet Matej Šagij.

Do pobjede su stigli rukometaši Umaga koji su svladali Goricu 29:27. Umažani su susret prelomili sredinom drugog poluvremena kada više niti sjajni Tomislav Sladoljev nije mogao spasiti goste.

Sedam golova kod Umaga postigao je Tomislav Bošnjak, a po pet su dodali Filip Glavaš i Igor Vujić. Kod Gorice Sladoljev je skupio čak 15 obrana, a po pet golova dodali su Ivan Laljek, Davor Ćavar i Paolo Kraljević.

Zamet je u domaćem debiju Valtera Matoševića na klupi u završnici došao do preokreta i pobjede protiv Sesveta. Imali su gosti vodsvto 27:26 u 57. minuti, ali domaćin s tri gola u nizu ipak odvodi utakmicu na svoju stranu.

Predvodili su ga Matija Starčević sa šest golova i Tony Zarev s pet. Kod gostiju Krešimir Krešić zabio je pet golova, a Ivan Panjan skupio je 13 obrana.

U dvoboju novih prvoligaša Bjelovar je bio bolji od Dubrovnika s 36:34 i tako je potvrdio pobjedu iz prvog kola protiv Varaždina. Sredinom drugog dijela Bjelovar je preuzeo vodstvo i do kraja susreta uspio je iskontrolirati rezultat te doći do pobjede.

Sedam golova postigao je Ivan Koncul po šest su dodali Stipan Šimunović, Domagoj Grizelj i Filip Jurišić. Kod gostiju devet golova postigao je Deniz Terziqi, a po pet su dodali Luka Bevanda i Zvonimir Srna.

U utakmici kola u Poreču pobjednika nije bilo. Završeno je 29:29 u susretu u kojem je Dubrava u 56. minuti vodila 28:24 i nije slavila. Matija Radaković donio je domaćinu remi serijom pogodaka, a posljednjih 30 sekundi za napad gosti nisu iskoristili.

Matija Radaković upisao je 12 pogodaka, a Luka Moslavac dodao je šest. Kod gostiju po pet golova zabili su Karpo Sirotić, Nikola Grahovac i Luka Vinković.