Đoković i Millman u borbi za naslov u Tokiju

Petar Jenjić • subota, 05.10.2019.

Novak Đoković i John Millman igrat će u finalu ATP turnira u Tokiju nakon što su u dva seta svladali Davida Goffina odnosno Reillyja Opelku...

John Millman izborio je svoje drugo finale na ATP turnirima, a prvo iz serije 500. U polufinalu Tokija bio je bolji od Reillyja Opelke sa 6:3, 7:6 nakon sat i pol vremena provedenih na terenu.

Jedan break bio je i više nego dovoljan Australcu koji je poveo s 3:0, a prednost sačuvao sve do kraja. U drugom setu nije bilo breakova pa se igrao tie-break. U 13. igri sve je bilo izjednačeno do 4:4, a tada Millman dobiva tri poena zaredom te osvaja meč.

U finalu će imati jako težak izazov jer ga čeka Novak Đoković. Prvi igrač svijeta ni u polufinalu nije izgubio set, a igrao je protiv Davida Goffina. Nakon sat i 31 minute igre slavio je sa 6:3, 6:4.

Srpski tenisač spasio je sve četiri break šanse s kojima se morao suočiti, a iskoristio je dvije, po jednu u svakom setu. Na kraju je to bilo i više nego dovoljno za pobjedu.

Đoković je do sada protiv Millmana igrao dva puta, oba prošle godine, te još nije izgubio nijedan set.