Veliki kiks Bayerna: Nakon sedmice protiv Spursa, izgubio kod kuće od Hoffemheima

Branimir Korać • subota, 05.10.2019.

Bayern je u sedmom kolu upisao neočekivani domaći kiks protiv Hoffenheima, ali na njegovu sreću niti konkurenti nisu bilježili pobjede...

Nije Niko Kovač uzalud upozoravao kako se ne živi od jedne pobjede i da se 7:2 iz Londona protiv Tottenhama mora što prije zaboraviti. U goste je dolazi Hoffenheim koji ove sezone ne igra dobro, ali je itekako respektabilan protivnik što je pokazao u ovom susretu.

Bayern je bio dosta bolji protivnik, stvarao je prilike, ali ako je u Londonu bio izrazito efikasan s visokim postotkom realizacije, ovdje je bilo potpuno suprotno. Punpo je promašivao i nije bio onaj pravi u realizaciji.

Nakon prvog poluvremena koje je završeno bez pogodaka, bilo je jasno kako stvari neće ići tako glatko. Početkom drugog dijela armenski napadač Sargis Adamjan načeo je mrežu Bayerna što je odmah izazvalo reakciju kod Kovača koji šalje u igru Thomasa Müllera i Ivana Perišića. <0p>U 73. minuti Bayern je izjednačio golom Roberta Lewandowskog koji poravnava na 1:1, ali kratko su Bavarci bili u egalu. U 79. minuti Adamjan svojim drugim golom vraća prednost na stranu Hoffenheima.

Do kraja susreta ništa se nije mijenjalo i susret je otišao na stranu Hoffenheima.

Bez pobjede je ostala i dortmundska Borussia koja je gostovala kod Freiburga i remizirala 2:2. Imala je pobjedu u rukama sve do 90. minute kada Freiburg dolazi do poravnanja nakon što se lopta odbila od nesretnog Manuela Akanjija u Borussijinu mrežu.

Dva puta Borussia je imala prednost, strijelci su bili Witsel i Hakimi, ali prvo je Waldschmidt poravnao, a zatim i Akanji.

RB Leipzig također nije došao do pobjede, on je upisao remi u gostima kod Bayer Leverkusena.

Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu, prvo je Bayer poveo s 1:0 golom Vollanda u 66. minuti, no Nkunku je u 78. minuti postavio konačnih 1:1.

Gostujuću pobjedu odnio je Mainz koji je slavio kod Paderborna s 2:1. Ovdje su pak svi golovi pali u prvom poluvremenu, strijelci za goste bili su Quaison i Brosinski, a za domaćina Zolinski.