Bundesliga, 7. kolo, 06.10.2019, 18:00 h
Eintracht Frankfurt 2:2 Werder Bremen
Werder Bremen

Festival promašaja Eintrachta, Werder se spasio od poraza u sudačkoj nadoknadi

Jan Šneler • nedjelja, 06.10.2019.

Sjajan ogled sedmog kola njemačke Bundeslige između Eintrachta i Werder Bremena završio je neriješenim ishodom...

Sedmo kolo njemačke Bundeslige današnjim susretom zaključili su Eintracht i Werder. U Frankfurtu smo gledali odličnu utakmicu prepunu preokreta s četiri pogotka od čega su dva postignuta u samoj završnici susreta.

Eintracht je furiozno počeo susret i pravo je čudo kako nisu uspjeli postići pogodak u prvom dijelu. Ogroman broj prilika su stvorili domaći nogometaši, ali lopta kao da nije htjela u gol. Već nakon šest minuta susreta Goncalo Paciencia pogađa stativu. U narednih desetak minuta sjajne prilike imali su Pacienica i Daichi Kamada, ali fenomenalan je bio vratar Werdera Jiri Pavlenka.

Gostujući vratar branio je sve što je išlo prema vratima njegovog gola, a sjajno je reagirao i kod udaraca Andrea Silve te Joshue Sargenta. Kako to obično biva, kazna je stigla i to nakon dosta komične situacije. Naime, u 27. minuti Werder je imao stopostotnu šansu, ali vratar Eintrachta uspješno brani. Nakon toga u gužvi lopta stiže do Leonarda Bittencourta koji pogađa prečku i konačno se odbija do Davyja Klaassena koji praktički praznu mrežu pogađa za 0:1.

Iako su trebali voditi s barem dva pogotka razlike, nogometaši Eintrachta na odmor su otišli s rezultatskim minusom. Domaći navijači vjerojatno su se štipali da se probude iz noćne more. U nastavku susreta ponovno Eintracht stvara šanse i opet promašuje. Pacienica se specijalizirao za sjajne prilike koje nije uspio zabiti. Kamada mu se također znao pridružiti u festivalu promašaja.

Konačno, nakon gotovo sat vremena igre, Sebastian Rode pogađa za izjednačenje. Ritam susreta malo je pao što nije ni čudo s obzirom da su napravljene izmjene, a u 88. minuti Eintracht je konačno došao na svoje. Pavlenka je ponovno bio na mjestu, odlično je obranio, ali nakon odbijene lopte Silva je pogodio mrežu za 2:1. Činilo se da je pravda ipak na strani domaćih jer su doista zaslužili pobjedu u ovom susretu.

Ipak, promašaji su ih došli glave jer im je Fortuna definitivno okrenula leđa. U sudačkoj nadoknadi, nakon jedne odbijene lopte, kapetan domaćih Makoto Hasebe nepotrebno ruši Klaassena i radi prekršaj za kazneni udarac. Odmah su svi iz Eintrachta skočili svjesni kako je njihov kapetan nepotrebno napravio grešku koja će ih stajati pobjede. Izvođenju jedanaesterca pristupio je Milot Rašica i sigurno donio Werderu iskreno rečeno, nezasluženi remi.