SEHA liga, skupina A, 5. kolo, 05.10.2019, 17:15 h
Motor Zaporožje 33:31 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe poražen u Zaporožju, Motor se provukao u završnici susreta

Mihaela Bradovski • subota, 05.10.2019.

U susretu petog kola SEHA lige, Motor je upisao pobjedu protiv Nexea s 33:31. Našičani su odigrali napadački dobru utakmicu, ali domaćin je ipak na kraju bio bolji i slavio s 33:31.

Nexe nije uspio iznenaditi u Zaporožju gdje je domaćin bio bolji protivnik i slavio je s 33:31. Našičani su zaprijetili u završnici susreta kada su se vratili iz zaostatka i uspjeli poravnati na 30:30, ali u zadnjih pet minuta upisali su poraz.

Nexe je pružio dobar otpor favoriziranom Motoru, držao ga je u neizvjesnosti do samog kraja. Našičani nisu nijednom vodili tijekom susreta, ali niti Motor nije uspio prelomiti susret na svoju stranu.

Sredinom prvog poluvremena uspjeli su domaćini povesti s 10:6 pa se činilo da će tu i prelomiti dvoboj, ali Nexe je imao odgovor i Mileta i Severec su približili Nexe na samo gol zaostatka.

U drugom poluvremenu Nexe je uspio doći do poravnanja na 21:21, no Motor radi seriju 6:1. Iako su se domaćini odvojili na najvišu prednost, gosti se nisu predavali i u 52. minuti golom Buvinića poravnali su na 30:30.

Pet minuta prije kraja Pešić je poravnao na 31:31, no bio je to posljednji Nexeov pogodak, Kozakevič i Puhouski do kraja su odveli Motor na 33:31.

U redovima Nexea Fran Mileta i Živan Pešić postigli su po sedam golova, a pet je zabio Saša Barišić Jaman.

Kod Motora sedam golova postigao je Baris Puhouski.