SEHA liga, skupina B, 5. kolo, 06.10.2019, 19:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 24:23 Eurofarm Pelister

PPD Zagreb prekinuo crni niz i upisao pobjedu protiv Eurofarma

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.10.2019.

PPD Zagreb upisao je prvu pobjedu nakon povratka Veselina Vujovića u klub. U Dom sportova stigao je Eurofarm Rabotnik, klub koji je senzacionalno svladao Veszprema tijekom tjedna, ali Zagreb je ipak bio bolji s 24:23...

Kao što je i napominjao Veselin Vujović, bit će imperativ vratiti igračima samopouzdanje i podići ih sada u teškoj situaciji. Zagreb je teško stradao u sva tri dosadašnja susreta Lige prvaka kao i protiv Veszprema u SEHA ligi, nikada nije nizao takve katastrofalne poraza, a da praktički nijednom protivniku nije bio ravnopravan i protiv Rabotnika bio je imperativ doći do pobjede.

Zagreb je u tome i uspio iako je bilo vrlo teško. Rabotnik se dosad pokazao kao kvalitetna momčad, nije imao sreće u nekim susretima te je poraze koje je bilježio uglavnom bilježio s golom razlike.

I u Zagrebu se predstavio kao dobra momčad te je čak imao i bolji ulazak u susret s obzirom da je prvi imao osjetniju prednost kod 7:4.

Uspio se Zagreb konsolidirati, napraviti seriju 5:0 i vratiti stvari u svoje ruke, no do odlaska na odmor susret se vratio u egal te je na poluvremenu stajalo 11:11.

U drugi dio Zagreb ulazi s dva gola Zlatka Horvata i jednim Luke Mrakovčića za odvajanje na 14:11, Rabotnik se vratio, no domaćin je u još nekoliko navrata odlazio do tih plus tri.

Na ulasku u zadnjih deset minuta Šipić i Gadža zabijaju za 21:19 i do kraja susreta Rabotnik nije više nijednom uspio doći do poravnanja.

Završilo je 24:23 za PPD Zagreb kojeg su s po četiri gola predvodili Marin Šipić, Luka Mrakovčić i Zlatko Horvat.

Kod Rabotnika po pet golova postigli su Lovro Jotić i Vladislav Ostrouško.