Vodeni sportovi

Splitski Jadran pao u drugom poluvremenu, Olympiakos slavio na startu Lige prvaka

Petar Jenjić • ponedjeljak, 07.10.2019.

Splitski Jadran nije uspio doći do pobjede protiv Olympiakosa na startu vaterpolske Lige prvaka. Gosti su slavili sa 17:8...

Krenula je i vaterpolska Liga prvaka, a u prvoj utakmici poraz je upisao splitski Jadran koji je ugostio grčki Olympiacos.

Gostujuća momčad susret je prelomila u drugom poluvremenu, a u konačnici je do prve pobjede sezone stigla rezultatom 17:8.

Jadran se dobro držao kroz prve dvije četvrtine, a na poluvremenu je zaostajao dva razlike (9:7). Međutim, u trećoj dionici nije postigao nijedan, a u posljednjoj samo jedan pogodak, a to su gosti znali iskoristiti.

Konstantinos Genidounisas predvodio je domaćina s četiri gola, dok je Maro Joković dodao tri pogotka. Ivan Buljubašić dva puta se upisao u strijelce.

Tri gola za Jadran postigao je Antonio Dužević, dva su dodali Ivan Domagoj Zović i Zvonimir Butić, a jedan Anđelo Šetka.