Neefikasno kolo u zapadnoj skupini Treće HNL, samo četiri gola u šest utakmica

Mihaela Bradovski • utorak, 08.10.2019.

Dva susreta bez pogodaka i četiri susreta s po jednim golom. Šesto kolo Treće HNL Zapad bilo je vrlo neefikasno, a favoriti se u njemu nisu proslavili...

Novigrad je na svom travnjaku svladao Opatiju i tako priredio malo iznenađenje. Nakon lošeg ulaska u sezonu, Novigrad se polako diže, a pokazao je to i u ovom susretu u kojem mu je pobjedu donio već u sedmoj minuti Ivan Bijelić.

Iznenadila je i Pazinka koja je ugostila Grobničan i također upisala minimalnu pobjedu. Boove domaćinu osigurao je Marko Lepinjica golom u 58. minuti nakon čega su gosti ostali i bez kartoniranog Marka Miculinića te s igračem manje nisu uspjeli uhvatiti zaostatak.

Više su očekivali i Porečani koji su ugostili Nehaj i upisali također poraz uz jedan primljen pogodak. Ovdje se sve odigralo u završnici susreta, u 81. minuti Senjani su poveli golom Lucijana Tomca, a pet minuta prije kraja domaćin ostaje bez Adama Mofardina zbog drugog žutog kartona i tako s malom šansom za povratak.

Pogodaka nije bilo u Crikvenici gdje je gostovao posljednjeplasirani Uljanik i uzeo bod. Uljanik je tako i dalje u potrazi za prvom pobjedom ove sezone i nalazi se na dnu s tri remija i tri poraza.

Iznenađenja nije bilo na Krku gdje je domaćin svladao Rovinj s 1:0, ali bilo je dosta muke. Iako su gosti doputovali samo s 13 igrača u zapisniku, držali su se odlično i primili su pogodak tek u 84. minuti kada je strijelac bio Neven Čuturilo.

Pogodaka nije bilo u Novom Vinodolskom gdje je gostovao labinski Rudar, ali i s tim bodom gosti su se odvojili na vrhu ljestvice i drže prvo mjesto s bodom prednosti.