Split posustao u završnici, Novi Pazar do prve pobjede

Petar Jenjić • srijeda, 09.10.2019.

Košarkaši Splita poraženi su na gostovanju kod Novog Pazara sa 92:85, u sklopu drugog kola Druge ABA lige...

Split je u drugom kolu Druge ABA lige gostovao kod Novog Pazara koji je u zanimljivoj utakmici ipak uspio doći do pobjede sa. Domaćinu je ovo prva pobjeda u sezoni, a Splitu prvi poraz.

Nijedna momčad nije se pretjerano uspjela odvojiti kroz prvu četvrtinu, a nešto bolje u konačnici ipak je stajao Split koji je vodio s 25:21. Iako je vodio i većim dijelom druge dionice, gostujući sastav na poluvrijeme je ipak otišao sa zaostatkom nakon slabije završnice (40:38).

Sedam minuta prije kraja susreta Split je vodio sa 72:71, ali nakon toga domaćin prelazi u vodstvo. Imao je pet poena prednosti, a vrlo brzo i osam razlike (84:76). Gosti se do kraja nisu uspjeli spustiti ispod tri koša minusa te je tako srpska ekipa zasluženo stigla do pobjede.

Nikola Korać s 20 poena i 11 asistencija te Milan Vulić s 19 ubačaja bili su najbolji u pobjedničkim redovima.

Splićane je predvodio Pavle Marčinković s 22 koša, dok je Christen Cunningham dodao 15 poena.