Vodeni sportovi

Mladost pružila dobar otpor u Budimpešti, ali OSC ipak slavio

Jan Šneler • srijeda, 09.10.2019.

U prvom kolu LEN Lige prvaka, zagrebačka Mladost poražena je u Budimpešti od mađarskog OSC-a rezultatom 13:10...

Prije početka prvog kola LEN Lige prvaka bilo je jasno kako Mladost očekuje težak posao u Budimpešti. Mađarski OSC bio je favorit u današnjem dvoboju i bez obzira na dobar otpor Mladosti, zasluženo došao do slavlja.

Početak susreta bio je vrlo nezgodan za Mladost te je domaći sastav nakon prve četvrtine imao vodstvo 3:1. Jedini pogodak za goste u tom periodu postigao je Miloš Ćuk. U nastavku OSC ne posustaje i uspijeva vrlo brzo pogotkom Andrije Prlainovića doći do tri pogotka prednosti.

Mladost je uspjela smanjiti na dva pogotka, ali OSC je ipak na odmor otišao sa 6:3. Bilo je vrlo teško očekivati da će se Žapci uspjeti vratiti, ali pogotkom Lovre Miloša u trećoj četvrtini, Mladost dolazi do gola zaostatka (7:6). Nažalost, tu su stali jer je OSC vrlo brzo došao do 9:6.

Do kraja su Mađari suvereno držali prednost, imali čak i velikih pet poena razlike (13:8), ali zagrebački sastav ipak uspijeva malo smanjiti poraz i s 13:10 napustiti Budimpeštu. Kod OSC-a Prlainović je postigao četiri pogotka, dok su za Mladost Ćuk i Miloš dodali po tri gola.

Žapci ne moraju očajavati. Tek je riješeno prvo kolo i slijedi im domaći susret protiv gruzijskog Dinamo Tbilisija. U tom susretu Mladost mora ići na pobjedu. Što se tiče Mađara, u sljedećem kolu OSC će ugostiti njemački Hannover.