Liga prvaka, skupina A, 3. kolo, 13.10.2019, 19:00 h
Barcelona 33:24 Elverum
Elverum

Sjajni Cindrić predvodio Barcelonu, a Duvnjak briljirao u razbijanju Vardara u Skoplju

Branimir Korać • nedjelja, 13.10.2019.

Odigran je dio susreta četvrtog kola Lige prvaka, a najjače je odjeknula ogromna 31:20 pobjeda Kiela u Skoplju protiv branitelja naslova...

Skupina A

Barcelona - Elverum 33:24

Barcelona je odigrala 300. utakmicu u Ligi prvaka i taj jubilej proslavila je pobjedom. Ugostila je Elverum i svladala ga je 33:24. Bio je to lagan posao za Katalonce koji su potvrdilo kilo su bolji protivnik, a susret su prelomili u drugom poluvremenu.

Još je na odmoru bilo za goste koliko-toliko prihvatljivih 15:12, ali u nastavku susreta Barcelona je pokazala pravo lice, odvojila se i odjurila do pobjede.

Luka Cindrić odigrao je odličnu utakmicu u dresu Barcelone postigavši sedam golova iz sedam pokušaja, šest je dodao Victor Tomas, a pet Aleix Gomez. Kod Elveruma Sebastian Henneberg je zabio sedam golova.

Skupina B

Vardar - Kiel 20:31
Kielce - Montpellier 27:29
Meškov Brest - Motor 33:31

Nitko nije mogao pretpostaviti da će Kiel Vardaru napraviti baš ovo, ali Nijemci su u svakom slučaju bili favoriti. Vardar je jako oslabljen u odnosu na prošlu sezonu i teško će se nositi s najjačima, a Kiel svakako spada među njih.

Međutim nitko nije vidio takav ulazak u utakmicu, u 20. minuti Kiel je vodio s nevjerojatnih 11:1 (jedini gol Čupićev sedmerac), a na poluvremenu je imao 16:4. Šteta je već počinjena i domaćin je u drugom dijelu samo spašavao čast i pokušavao izgubiti sa što manjom razlikom.

Niklas Landin bio je sjajan s 11 obrana, Hendrik Pekeler zabio je osam golova, a odličan je bio i Domagoj Duvnjak sa šest. Kod Vardara Timur Dibirov postigao je pet golova, a Ivan Čupić dva.

Vrlo bitnu pobjedu ostvario je Montpellier koji je u gostima nadigrao Kielce i upisao pobjedu 29:27. Francuzi su najvećim dijelom utakmice bili u prednosti, Kielce se uporno pokušavalo vratiti, u završnici je i došlo na minus jedan, ali Porte i Villeminot lome susret.

Marin Šego upisao je sedam obrana od čega čak tri sedmerca, a Mohamed Soussi zabio je šest golova. Kod Kielcea Blaž Janc zabio je sedam golova, Julen Aguinagalde šest, a Uladzislau Kuleš pet golova. Igor Karačić dodao je jedan pogodak.