Briljantni Rus: Daniil Medvedev u dva seta do Mastersa u Šangaju

Petar Jenjić • nedjelja, 13.10.2019.

Daniil Medvedev danas je stigao do svoje nove Masters titule. U finalu Šangaja bio je bolji od Alexandera Zvereva u dva seta...

Sa sjajnom sezonom nastavlja Daniil Medvedev koji je danas u finalu Mastersa u Šangaju svladao Alexandera Zvereva sa 6:4, 6:1 nakon sat i 14 minuta provedenih na terenu.

Ruski tenisač igra briljantno posljednjih nekoliko mjeseci, a ovo mu je sedma titula karijere, a druga na Masters turniru. Tako je od kolovoza do danas odigrao ukupno šest finala (uključujući i US Opena), a danas stigao do trećeg naslova.

Medvedev je meč otvorio breakom i poveo s 3:0, no na isti način uzvraća i njegov protivnik. Međutim, Zverev je ponovno pokleknuo na svom servisu u, kako se na kraju pokazalo, zadnjem gemu. Rus je iskoristio break šansu i slavio sa 6:4.

Drugi je set bio prilično jednosmjeran. Sjajni Medvedev napravio je dva breaka i poveo s 5:0 te mirno zaključio meč u svoju korist.