Vodeni sportovi

Jug odradio trening protiv POŠK-a i zasjeo na prvo mjesto u skupini

Branimir Korać • utorak, 15.10.2019.

Odigran je i drugi susret prvog kola dubrovačkog turnira Kupa Hrvatske, a u njemu je domači Jug pregazio POŠK-a s vrlo visokih 23:4...

Nakon što je Solaris u prvom kolu bio bolji od Mornara, u drugom kolu Jug je igrao protiv POŠK-a i bio još uvjerljiviji te slavio s gotovo 20 golova razlike.

Dubrovčani su apsolutni favoriti za prvo mjesto u ovoj skupini dok POŠK ima male šanse za prolaz. Solaris je istaknuo kandidaturu za drugo mjesto pobjedom protiv Mornara i u dvoboju sa Splićanima odlučit će tko uz Jug ide na Final Four.

Dvoboj između Juga i POŠK-a bio je lišen svake neizvjesnosti, domaćin je već do poluvremena pobjegao na 14:3, u nastavku povećao razliku i visoko slavio.

Po tri gola kod Juga postigli su Loren Fatović, Filip Kržić i Daniil Merkulov dok POŠK nije imao igrača s više od postignutog gola koliko su zabili Bože Gadža, Jerko Penava, Marino Divković i Toni Knežević.