Croatia odnijela bodove iz Pleternice, četiri kaznena udarca u Jelisavcu

Branimir Korać • nedjelja, 20.10.2019.

Odigrano je prvih pet susreta desetog kola Treće HNL Istok, a najuvjerljiviju pobjedu upisalo je Belišće koje je pregazilo Slogu s 4:0...

Nakon što je u prošlom kolu odnijela sva tri boda iz Čepina, Slavija je očekivala nove bodove na svom terenu protiv Croatije Đakovo. No do njih nije došla, poražena je 2:1 u susretu u kojem su svi golovi pali u prvih 45 minuta. Već u drugoj minuti Tomas Grgačević je doveo goste u vodstvo da bi u 25. Roberto Bognar izjednačio. Niti deset minuta kasnije ponovno gosti vode, ponovno je zabio Grgačević za konačnih 2:1.

Burno je bilo u Jelisavcu gdje je Vihor u susretu s četiri kaznena udarca svladao Oriolik s 4:1. Tri kod domaćina realizirao je Marin Pavlović, inače strijelac i četvrtog gola, a jedini za goste u 92. minuti realizirao je Patrik Mijić.

U Slavonskom Brodu Marsonia nije imala jednostavan posao protiv NAŠK-a koji se dobro držao, ali svejedno nije mogao do boda. Marsa je na kraju ipak slavila 1:0, a strijelac pobjedničkog gola bio je Karlo Baričević u 65. minuti.

Problema nije bilo za Zrinski koji je u Jurjevcu s visokih 3:0 slavio protiv oslabljenog Vuteksa. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, u nastavku susreta pobjeda je samo potvrđena. U 12. minuti Ivan Kegelj i u 41. Luka Jovanović odveli su Zrinski do 2:0 da bi u drugom dijelu Ivan Žutić zaključio priču golom za 3:0.

Najuvjerljivije bilo je Belišće koje je slavilo s 4:0 protiv Sloge iz Nove Gradiške. Na odmoru je već bilo 3:0 golovima Antonija Rosandića, Luke Agatića i Luke Pačara, a u drugom poluvremenu iskusni Zoran Ratković zabio je za konačnih 4:0.