Novi kiks Real Madrida, Budimir vrlo zapažen, Valencia i Atletico podijelili bodove

Jan Šneler • subota, 19.10.2019.

Susretom Mallorce i Real Madrida zaključeni su subotnji susreti devetog kola španjolske La Lige, a prvo mjesto na tablici preuzela je Barcelona...

Iako se činilo da nema šanse da ponovno kiksaju, nogometaši Real Madrida upisali su prvi poraz ove sezone u La Ligi (imaju i tri remija). Poraženi su na gostovanju kod Mallorce i sada već ozbiljno se trese pozicija nekada nedodirljivog Zinedinea Zidanea. Od ostalih susreta, valja izdvojiti remi Valencije i Atletico Madrida.

Real s jedne strane može reći da je bio ograničen jer nije bilo Garetha Balea, Edena Hazarda, Tonija Kroosa, Luke Modrića i Daniela Carvajala, ali bez obzira na to Zidaneova momčad morala je pružiti bolju igru kod Mallorce. Malo toga vidjeli smo od Reala večeras, a pogodak su primili već nakon sedam minuta kada je Lago Junior svladao Thibauta Courtoisa.

Gosti su bili više orijentirani prema naprijed, ali ništa specijalno nisu kreirali u prvom dijelu. U nastavku ponovno dominacija Reala u posjedu i broju dodavanja, no onaj zadnji pas nikako nije stizao. Nervoze je bilo, pa je tako pocrvenio nakon dva žuta kartona i Alvaro Odriozola te je Real igrao posljednjih petnaestak minuta i s igračem manje. Slaba predstava, novi izgubljeni bodovi, a važan susret kod Galatasaraya na rasporedu je za tri dana. Zidane ima razloga za brigu. Kod domaćina Ante Budimir odigrao je dobru utakmicu, poništen mu je opravdano jedan pogodak i bio je opasan po gostujuću obranu.

RCD Mallorca - Real Madrid Rezultati uživo

Od ostalih susreta treba izdvojiti ogled Valencije i Atletico Madrida. Bio je to vrlo dinamičan susret u kojem su momčadi remizirale (1:1), ali prilika je bilo na obje strane i ne bi bilo nezasluženo da je jedan od ekipa odnijela puni plijen. Vodeći pogodak za domaće postigao je Diego Costa iz kaznenog udarca nakon što je Denis Čerišev igrao rukom u šesnaestercu.

U nastavku je Čerišev silovito tukao, ali je pogodio okvir gola, no njegov momčadski kolega Daniel Parejo donio je u 82. minuti izjednačenje gostima. Do kraja susreta na velikom ispitu bio je Jan Oblak, no vratar Atletica uspio je spriječiti Valenciju da dođe do tri boda. U posljednjim minutama nakon pregledavanja snimke, sudac Adrian Cordero Vega isključio je gostujućeg veznjaka Kangin Leea.

Atlético Madrid - Valencia Rezultati uživo

Dodajmo još kako je Getafe nastavio s pobjedama. Druga u nizu koja ima je donijela novi skok na šesto mjesto došla je na domaćem terenu protiv Leganesa. Oba pogotka stigla su u drugom dijelu te je strijelac oba bio Angel koji sada na kontu ima četiri gola ove sezone.